FK „Mladost“ Gacko – FK „Napredak“ Donji Šepak 1:1

Fudbaleri Mladosti su u 25. kolu Druge lige Republike Srpske grupa „Istok“ ugostili ekipu Napretka iz Donjeg Šepka, lidera na prvenstvenoj tabeli. Utakmica prava prvenstvena više od značaja za ekipu Napretka kojoj su bodovi od značaja u borbi za ulazak u Prvu ligu Republike Srpske. Bila je to utakmica sa dosta šansi za postizanje pogodaka ali i terenskom inicijativom domaćina.

I domaći i gosti su imali idealne šanse za postizanje golova ali su golmani bili na visini zadatka. U dva navrata pogodak domaćina su spriječile prečka i stativa. Gosti su prvi poveli pogotkom Ljubiše Jovanovića u 28. minutu igre. Mladost je nakon dobre igre u drugom poluvremenu izjednačila u 62. minutu igre pogotkom Rajka Ćeranića.

Fudbalerima Mladosti ovo je bila treća utakmica u proteklih sedam dana.

U 23. kolu koje je odigrano 30. aprila gostovali su u Bogutovom selu gdje su se sastali sa domaćom ekipom FK „Mladost“. Utakmica je završena rezultatom 2:2. Strijelci su bili Dubljević Marko i Drakul Marko.

U 24. kolu koje je odigrano 04. maja bili su domaćini ekipi FK „Radnički“ iz Karakaja. Utakmica je završena rezultatom 2:2. Strijelci su bili Dubljević Marko i Ćeranić Rajko.

Mladost je igrala u sastavu: Guzina, Mrković, Lozo, Petković, Salatić, Šiljegović, Goranović, Dangubić (od 90. min. Bjelogrlić), Komnenić, Drakul, Ćeranić.

Fudbaleri Mladosti trenutno su na 6. mjestu sa 33 osvojena boda.

U 26. kolu Prvenstva RS koje se igra u subotu 14. maja sa početkom u 17:00 časova fudbaleri Mladosti gostuju u Bijeljini gdje se sastaju sa domaćom ekipom FK „Sloga Junajted“.
U utakmici 16. kola proljetnog dijela prvenstva Omladinske lige grupa „JUG“ koje je odigrano u ponedeljak 09. maja kadeti Mladosti su bili domaćini vršnjacima FK „Mladost“ iz Rogatice. Kadeti domaćina su bili bolji i pobijedili rezultatom 3:1, a Pionirska selekcija je poražena rezultatom 3:2.

U sledećem 17. kolu koje se igra u nedelju 22. maja Omladinci su domaćini ekipi FK „Romanija“ Pale. Utakmice počinju u 10:00 sati za pionire i 11:30 za kadete.