ФК „Младост“ Гацко – ФК „Напредак“ Доњи Шепак 1:1

Фудбалери Младости су у 25. колу Друге лиге Републике Српске група „Исток“ угостили екипу Напретка из Доњег Шепка, лидера на првенственој табели. Утакмица права првенствена више од значаја за екипу Напретка којој су бодови од значаја у борби за улазак у Прву лигу Републике Српске. Била је то утакмица са доста шанси за постизање погодака али и теренском иницијативом домаћина.

И домаћи и гости су имали идеалне шансе за постизање голова али су голмани били на висини задатка. У два наврата погодак домаћина су спријечиле пречка и статива. Гости су први повели поготком Љубише Јовановића у 28. минуту игре. Младост је након добре игре у другом полувремену изједначила у 62. минуту игре поготком Рајка Ћеранића.

Фудбалерима Младости ово је била трећа утакмица у протеклих седам дана.

У 23. колу које је одиграно 30. априла гостовали су у Богутовом селу гдје су се састали са домаћом екипом ФК „Младост“. Утакмица је завршена резултатом 2:2. Стријелци су били Дубљевић Марко и Дракул Марко.

У 24. колу које је одиграно 04. маја били су домаћини екипи ФК „Раднички“ из Каракаја. Утакмица је завршена резултатом 2:2. Стријелци су били Дубљевић Марко и Ћеранић Рајко.

Младост је играла у саставу: Гузина, Мрковић, Лозо, Петковић, Салатић, Шиљеговић, Горановић, Дангубић (од 90. мин. Бјелогрлић), Комненић, Дракул, Ћеранић.

Фудбалери Младости тренутно су на 6. мјесту са 33 освојена бода.

У 26. колу Првенства РС које се игра у суботу 14. маја са почетком у 17:00 часова фудбалери Младости гостују у Бијељини гдје се састају са домаћом екипом ФК „Слога Јунајтед“.
У утакмици 16. кoла прољетног дијела првенства Омладинске лиге група „ЈУГ“ које је одиграно у понедељак 09. маја кадети Младости су били домаћини вршњацима ФК „Младост“ из Рогатице. Кадети домаћина су били бољи и побиједили резултатом 3:1, а Пионирска селекција је поражена резултатом 3:2.

У следећем 17. колу које се игра у недељу 22. маја Омладинци су домаћини екипи ФК „Романија“ Пале. Утакмице почињу у 10:00 сати за пионире и 11:30 за кадете.