Zatvoren Drugi međunarodni šahovski turnir “Gacko 2013” (video)

U organizaciji Šahovskog kluba “Mladost” Gacko, a pod pokroviteljstvom Opštine Gacko, juče je zatvoren Drugi međunarodni šahovski turnir “Gacko 2013”.

Protekla četiri dana, u motelu Košuta, takmičilo se oko 52 igrača rejtinga do 2.300 bodova iz BiH, Crne Gore, Hrvatske i Srbije.

Pobjednik turnira je crnogorski šahista, Luka Drašković, sa 6 poena. Na drugom mjestu našao se domaći takmičar Sava Doder, dok je treće mjesto zauzeo takmičar iz Sarajeva, Halid Bajramović.

Najuspješniji igrač sa prebivalištem u Gacku bio je Boriša Divljan. Najuspješniji mladi igrač (‘93 godišta i mlađi), bio je Atif Bećirbašić, dok je za najuspješnijeg starijeg igrača (‘53 godišta i stariji), proglašen Zildžić Kenan. Najuspješniji igrača bez FIDE rejtinga bio je Boris Popić.

Igrano je 7 kola (Švajcarski sistem) uz tempo igre 90 minuta po igraču, sa bonifikacijom od 30 sekundi po potezu.

Turnir je bio prijavljen za FIDE rejting listu, a nagradni fond je iznosio 3.300 KM. Odigran je i blic turnir, na kome je uspješan bio mladi Bišćanin Amar Salihović sa 7 poena, ispred Bandvića i Draškovića sa po 6,5 poena.

Sponzori turnira bili su Rudnik i TE Gacko i Termograding Gacko.