Šesnaesto kolo: FK „Budućnost“ Pilica – FK „Mladost“ Gacko 1:1

Fudbaleri Mladosti su u 16. kolu Druge lige RS grupa Istok gostovali u Pilici kod Zvornika gdje su se sastali sa domaćom ekipom FK „Budućnost“. Bila je to utakmica prava prvenstvena sa dosta šansi za postizanje golova. Mladost je povela u 20. minutu golom Sretena Nikolića i sa tim rezultatom su otišli na odmor. Domaćini su izjednačili u 65. minutu pogotkom Dragana Vasiljevića.

Strijelci: Nikolić u 20. min. za Mladost i Vasiljević u 65. minutu za Budućnost.

Sudije: Barjaktarević i Divčić (Bijeljina) i Mazić (Vlasenica).

Žuti kartoni: Lozo Dejan i Guzina Slobodan (Mladost).

Mladost je igrala u sastavu: Guzina, Nikolić, Koprivica, Lozo, Goranović (od 90. min. Bratić), Mrković, Komnenić, Avdalović, Dubljević (od 53. min Guzina Jovan, od 74. min. Bjelogrlić), Bokić i Ćeranić.

Nakon 16. kola na prvom mjestu je ekipa novog drugoligaša FK „Sloge“ iz Gornjeg Crnjelova sa 41 bodom. Mladost se nalazi na jedanaestom mjestu sa 21 bodom.

U narednom, 17. kolu Prvenstva RS – Druga liga „Istok“ koje se igra u subotu, 24. marta sa početkom u 14:30, fudbaleri Mladosti dočekuju ekipu FK „Sloga Junajted“ iz Bijeljine.