Poraz za brigu: FK „Kozara“ – FK „Mladost“-3:2 (0:1)

U utakmici 24. kola Prve lige Republike Srpske odigranoj u Gradišci „Kozara“ je savladala „Mladost“ iz Gacka rezultatom 3:2.

„Mladost“ je povela rezultatom 1:0, golom Miloša Perovića u 26. minuti igre. Fudbaleri „Kozare“ su nakon postignutog gola „Mladosti“ stvarali šanse ali odbrana je ostala nesavladiva i na poluvrijeme se odlazi sa vođstvom od 1:0.

U drugom poluvremenu „Kozara“ je bila dominantnija, stalno je napadala, ali odbrana i golman Guzina su  bili sigurni. U 56. minuti sudija Anđić nakon igranja rukom igrača „Mladosti“ u svom šesnaestercu, dosuđuje jedanaesterac i „Kozara“ golom Igora Mirkovića sa bijele tačke stiže do izjednačenja. U 66. minutu sudija Anđić dosuđuje jedanaesterac za „Mladost“, nakon što je igrač Perović srušen u šesnaestercu „Kozare“. Gol iz jedanaesterca postiže Perović za vođstvo od 2:1. U 72. minutu nastaje preokret kada rezervni igrač „Kozare“ Glišić postiže drugi pogodak za domaćina a onda u 74. minutu i treći za vođstvo od 3:2. U 85. minutu sudija isključuje Bojana Mrkovića nakon oštrog starta na domaćem igraču Kovljenu.

Do kraja prvenstva ostala su samo dva kola. U sledećem, pretposlednjem, 25. kolu koje se igra naredne subote 30. maja, „Mladost“ dočekuje ekipu FK „Proletera“ iz Teslića. Utakmica počinje u 17:00 časova, a u poslednjem 26. kolu gostuje u Donjem Šepku gdje se sastaje sa domaćim FK „Napredak“.

U ove dvije utakmice fudbaleri „Mladosti“ će pokušati da očuvaju svoj prvoligaški status.

„Mladost“ je igrala u sastavu:Guzina, Salatić, Mrković, Perović, Goranović, Vico, Prelo, Toholj, Andrić, Komnenić, Vuković.

U 31. kolu omladinske lige koje se igralo 23. maja, omladinci „Mladosti“ su trebali gostovati kod ekipe NK „Sloga“ iz Gornjeg Vakufa. Utakmica je odložena zbog maturske večeri i igraće se 03. juna (srijeda) u 14:00 i 16:00 časova.

U 32. kolu omladinske lige koje se igra u srijedu 27. maja omladinci „Mladosti“ su domaćini ekipi NK „Brotnjo“ iz Čitluka. Utakmice se igraju u 15:30- kadeti i 17:30 – juniori.