Пораз за бригу: ФК „Козара“ – ФК „Младост“-3:2 (0:1)

У утакмици 24. кола Прве лиге Републике Српске одиграној у Градишци „Козара“ је савладала „Младост“ из Гацка резултатом 3:2.

„Младост“ је повела резултатом 1:0, голом Милоша Перовића у 26. минути игре. Фудбалери „Козаре“ су након постигнутог гола „Младости“ стварали шансе али одбрана је остала несавладива и на полувријеме се одлази са вођством од 1:0.

У другом полувремену „Козара“ је била доминантнија, стално је нападала, али одбрана и голман Гузина су  били сигурни. У 56. минути судија Анђић након играња руком играча „Младости“ у свом шеснаестерцу, досуђује једанаестерац и „Козара“ голом Игора Мирковића са бијеле тачке стиже до изједначења. У 66. минуту судија Анђић досуђује једанаестерац за „Младост“, након што је играч Перовић срушен у шеснаестерцу „Козаре“. Гол из једанаестерца постиже Перовић за вођство од 2:1. У 72. минуту настаје преокрет када резервни играч „Козаре“ Глишић постиже други погодак за домаћина а онда у 74. минуту и трећи за вођство од 3:2. У 85. минуту судија искључује Бојана Мрковића након оштрог старта на домаћем играчу Ковљену.

До краја првенства остала су само два кола. У следећем, претпоследњем, 25. колу које се игра наредне суботе 30. маја, „Младост“ дочекује екипу ФК „Пролетера“ из Теслића. Утакмица почиње у 17:00 часова, а у последњем 26. колу гостује у Доњем Шепку гдје се састаје са домаћим ФК „Напредак“.

У ове двије утакмице фудбалери „Младости“ ће покушати да очувају свој прволигашки статус.

„Младост“ је играла у саставу:Гузина, Салатић, Мрковић, Перовић, Горановић, Вицо, Прело, Тохољ, Андрић, Комненић, Вуковић.

У 31. колу омладинске лиге које се играло 23. маја, омладинци „Младости“ су требали гостовати код екипе НК „Слога“ из Горњег Вакуфа. Утакмица је одложена због матурске вечери и играће се 03. јуна (сриједа) у 14:00 и 16:00 часова.

У 32. колу омладинске лиге које се игра у сриједу 27. маја омладинци „Младости“ су домаћини екипи НК „Бротњо“ из Читлука. Утакмице се играју у 15:30- кадети и 17:30 – јуниори.