Neriješeno u Višegradu: „Drina HE“ – „Mladost“ 1:1

Fudbaleri Mladosti su u 18. kolu Prve lige Republike Srpske gostovali u Višegradu gdje su se sastali sa domaćom ekipom FK „Drina HE“ iz Višegrada i  uspjeli da osvoje vrijedan bod u duelu sa direktnim rivalom za opstanak. Utakmica se nakon 90 minuta igre završila neriješenim rezultatom 1:1.

“Mladost” je povela golom Ćeranića u 23. minutu nakon opravdano dosuđenog  penala. Odmah nakon što su pošli sa centra igrači Drine su iskoristili grešku odbrane Mladosti i Šuka je izjednačio rezultat na 1:1 što se kasnije ispostavilo kao konačan rezultat utakmice. U 24. minutu isključen je Goranović Dragan tako da je do kraja utakmice Mladost igrala sa igračem manje. U 68. minutu najbolji igrač utakmice, golman Guzina je odbranio penal koji je šutirao domaći igrač Šuka.

“Mladost” je igrala u sastavu: Guzina,Salatić,Perović (od 67. min.Pušara), Goranović, Vico, Prelo, Sušić, Andrić, Komnenić, Ćeranić (od 85. min. Dubljević) i Vuković (od 73. min. Toholj).

Nakon odigranih 18 kola na prvom mjestu je ekipa FK „Leotar“ iz Trebinja sa 36 bodova, na drugom je ekipa FK „Kozara“ iz Gradiške sa 34 boda, a “Mladost” se nalazi na desetom mjestu sa 21 bodom.

U narednom 19. kolu Prvenstva koje se igra  u subotu 18. aprila sa početkom u 15:30 časova fudbaleri Mladosti se sastaju sa ekipom FK „Vlasenica“ iz Vlasenice.

U zaostaloj utakmici 23. kola jesenjeg dijela prvenstva Omladinske lige BiH grupa „JUG“ u srijedu 15. aprila omladinci Mladosti su domaćini  vršnjacima NK „Grude“ iz Gruda. Kadeti počinju utakmicu u 13:00, a  juniori u 15:00 časova.

U utakmici 25. kola jesenjeg dijela prvenstva Omladinske lige BiH grupa „JUG“ u nedelju 19. aprila omladinci Mladosti su domaćini  vršnjacima NK „Čapljina“ iz Čapljine. Kadeti počinju utakmicu u 11:00, a juniori u 13:00 časova.