Неријешено у Вишеграду: „Дрина ХЕ“ – „Младост“ 1:1

Фудбалери Младости су у 18. колу Прве лиге Републике Српске гостовали у Вишеграду гдје су се састали са домаћом екипом ФК „Дрина ХЕ“ из Вишеграда и  успјели да освоје вриједан бод у дуелу са директним ривалом за опстанак. Утакмица се након 90 минута игре завршила неријешеним резултатом 1:1.

“Младост” је повела голом Ћеранића у 23. минуту након оправдано досуђеног  пенала. Одмах након што су пошли са центра играчи Дрине су искористили грешку одбране Младости и Шука је изједначио резултат на 1:1 што се касније испоставило као коначан резултат утакмице. У 24. минуту искључен је Горановић Драган тако да је до краја утакмице Младост играла са играчем мање. У 68. минуту најбољи играч утакмице, голман Гузина је одбранио пенал који је шутирао домаћи играч Шука.

“Младост” је играла у саставу: Гузина,Салатић,Перовић (од 67. мин.Пушара), Горановић, Вицо, Прело, Сушић, Андрић, Комненић, Ћеранић (од 85. мин. Дубљевић) и Вуковић (од 73. мин. Тохољ).

Након одиграних 18 кола на првом мјесту је екипа ФК „Леотар“ из Требиња са 36 бодова, на другом је екипа ФК „Козара“ из Градишке са 34 бода, а “Младост” се налази на десетом мјесту са 21 бодом.

У наредном 19. колу Првенства које се игра  у суботу 18. априла са почетком у 15:30 часова фудбалери Младости се састају са екипом ФК „Власеница“ из Власенице.

У заосталој утакмици 23. кoла јесењег дијела првенства Омладинске лиге БиХ група „ЈУГ“ у сриједу 15. априла омладинци Младости су домаћини  вршњацима НК „Груде“ из Груда. Кадети почињу утакмицу у 13:00, а  јуниори у 15:00 часова.

У утакмици 25. кoла јесењег дијела првенства Омладинске лиге БиХ група „ЈУГ“ у недељу 19. априла омладинци Младости су домаћини  вршњацима НК „Чапљина“ из Чапљине. Кадети почињу утакмицу у 11:00, а јуниори у 13:00 часова.