Košarkaši Gacka pobijedili ekipu Drine rezultatom 80:72

U XX kolu Prve lige RS, OKK “Gacko” su upisali devetu pobjedu, pobijedivši ekipu KK “Drina” iz Zvornika, rezultatom 80:72. Po četvrtinama 22:22, 17:13, 26:20 i 15:17. U košarkaški veoma zanimljivoj i neizvjesnoj utakmici, uz dosuđnu jednu tehničku i dvije nesportske greške našem timu, OKK „Gacko“ dolazi do tijesne ali zaslužene pobjede.

Igralo se, kako kažu “koš za košem”, sve dok naši košarkaši nisu serijom od 8:0 na 3 minuta prije kraja meča napravili “zalihu” koja je, kako se ispostavilo, bila nedostižna za goste. Tako su domaći pobijedili u 3 od poslednje 4 utakmice, i sa velikim optimizmom sledećeg vikenda  dočekuju drugoplasiranu ekipu “Borca” iz Banja Luke.

Domaću ekipu je krasila kolektivna igra, pa s toga nije ni čudno sto su imali čak pet  igrača sa dvocifrenim učinkom. Najefikasniji je bio Tepavčević sa 21 poenom, a pratili su ga Bogićević 17, Crnogorac 15, Skoko 12 i Babić sa 10 poena. U ekipi Drine, bolji od ostalih je bio Mladenović  sa 18 postignutih poena.

OKK “Gacko” se zahvaljuje  publici  na velikoj podršci tokom ovog susreta, i pozivaju da ih u što većem boroju podrže i u susretu protiv ekipe “Borca” iz Banja Luke.