Fudbal: Zaslužena pobjeda „ Mladosti“ za treće mjesto na tabeli

Gatačka “Mladost” u sedmom kolu Prve lige Republike Srpske dočekala je ekipu FK „Slobode“ iz Novog Grada. Domaćini su nakon 90. minuta igre bili bolji i pobijedili rezultatom 3:1. Utakmica je odigrana po prohladnom i vjetrovitom vremenu ali prikazana igra bila je zadovoljavajuća sa četiri postignuta pogotka.

Golove za domaćina postigli su Toholj Marko u 24. minutu, Prelo Miroslav u 33. minutu i Vuković Dušan u 50. minutu igre. Jedini pogodak za goste postigao je Crnomarković Nedeljko u 65. minutu.

Mladost je igrala u sastavu: Marković (od 60. min. Perović), Salatić, N.Sušić, Mrković, D. Goranović, Vico (od 46. min. Denda), Prelo, Toholj (od 55. min. Lozo), Andrić, Komnenić, i Vuković.

Nakon odigranih sedam kola, na prvom mjestu na tabeli je ekipa FK „Leotar“ iz Trebinja sa 16 bodova, na drugom je ekipa FK „Kozara“ iz Gradiške sa 14 bodova a „Mladost“ se nalazi na trećem mjestu sa osvojenih 13 bodova.

U narednom, osmom kolu Prvenstva RS koje se igra u subotu 04.oktobra sa početkom u 15:30 sati, fudbaleri „Mladosti“ biće gosti ekipi FK „Sloboda“ iz Mrkonjić Grada koja je na gostovanju u Tesliću bila bolja od domaćeg „Proletera“ i pobijedila rezultatom 2:1.

U 10. kolu jesenjeg dijela prvenstva Omladinske lige BiH grupa „JUG“ koje je odigrano u subotu 27.septembra, omladinci „Mladosti“ su gostovali u Trebinju gdje su se sastali sa vršnjacima FK „Leotar“ iz Trebinja.
Kadeti domaće ekipe su bili bolji i pobijedili rezultatom 2:0, a juniori „Mladosti“ su bili bolji od domaćina i pobijedili rezultatom 2:1. Kadeti su trenutno na 18. mjestu sa 1 osvojenim bodom, a juniori na 11.mjestu, sa 13 bodova.

Utakmica 11. kola, između omladinaca “Mladosti” i NK “Posušje”, koja je planirana za nedelju, 05. oktobra je odgođena, a termin održavanja iste biće naknadno poznat.
U predigri ovih utakmica sastali su se pioniri domaćeg „Leotara“ i „Mladosti“. Pioniri Leotara su bili bolji i pobijedili rezultatom 2:1.