Фудбал: Заслужена побједа „ Младости“ за треће мјесто на табели

Гатачка “Младост” у седмом колу Прве лиге Републике Српске дочекала је екипу ФК „Слободе“ из Новог Града. Домаћини су након 90. минута игре били бољи и побиједили резултатом 3:1. Утакмица је одиграна по прохладном и вјетровитом времену али приказана игра била је задовољавајућа са четири постигнута поготка.

Голове за домаћина постигли су Тохољ Марко у 24. минуту, Прело Мирослав у 33. минуту и Вуковић Душан у 50. минуту игре. Једини погодак за госте постигао је Црномарковић Недељко у 65. минуту.

Младост је играла у саставу: Марковић (од 60. мин. Перовић), Салатић, Н.Сушић, Мрковић, Д. Горановић, Вицо (од 46. мин. Денда), Прело, Тохољ (од 55. мин. Лозо), Андрић, Комненић, и Вуковић.

Након одиграних седам кола, на првом мјесту на табели је екипа ФК „Леотар“ из Требиња са 16 бодова, на другом је екипа ФК „Козара“ из Градишке са 14 бодова а „Младост“ се налази на трећем мјесту са освојених 13 бодова.

У наредном, осмом колу Првенства РС које се игра у суботу 04.октобра са почетком у 15:30 сати, фудбалери „Младости“ биће гости екипи ФК „Слобода“ из Мркоњић Града која је на гостовању у Теслићу била боља од домаћег „Пролетера“ и побиједила резултатом 2:1.

У 10. кoлу јесењег дијела првенства Омладинске лиге БиХ група „ЈУГ“ које је одиграно у суботу 27.септембра, омладинци „Младости“ су гостовали у Требињу гдје су се састали са вршњацима ФК „Леотар“ из Требиња.
Кадети домаће екипе су били бољи и побиједили резултатом 2:0, а јуниори „Младости“ су били бољи од домаћина и побиједили резултатом 2:1. Кадети су тренутно на 18. мјесту са 1 освојеним бодом, а јуниори на 11.мјесту, са 13 бодова.

Утакмица 11. кола, између омладинаца “Младости” и НК “Посушје”, која је планирана за недељу, 05. октобра је одгођена, а термин одржавања исте биће накнадно познат.
У предигри ових утакмица састали су се пионири домаћег „Леотара“ и „Младости“. Пионири Леотара су били бољи и побиједили резултатом 2:1.