Fudbal: Zaslužena pobjeda domaćina po kiši i blatu

fubdal

Utakmica 12. kola Prvenstva RS  odigrana je u subotu 27.10.2012. godine u Gacku gdje se domaća Mladost sastala sa FK „Kozara“ iz Gradiške. Konačan rezultat utakmice je 2:1 (1:0) za domaćina. Golove za domaćina postigli su Ćeranić Rajko u 8. minutu i Andrić Savo u 57. minutu igre, a gosti su postigli pogodak u 48. minutu iz penala. Utakmica je odigrana po teškom i klizavom terenu uz neprestano padanje kiše.

Nakon 12 odigranih kola fudbaleri Mladosti dijele od 3. do 5. mjesta sa osvojenih 22 boda koliko imaju i Sloga iz Doboja na 2. mjestu, Mladost iz Velike Obarske na 3. mjestu, kao i Modriča na 4 mjestu. Na prvom mjestu je Sloboda iz Novog grada sa osvojena 24 boda.

Sledeću, ujedno i poslednju utakmicu jesenjeg dijela Prvenstva RS, 13. kolo Mladost igra u subotu 03.11.2012. godine u Šamcu gdje se sastaje sa domaćim FK „Borac“. Utakmica se igra sa početkom u 14:00 sati.

Utakmice 12. kola koje su omladinci Mladosti trebali igrati u nedelju, 28.10.2012. godine, u Gacku sa NK „Sloga“ iz Gornjeg Vakufa su odgođene zbog kiše i loših vremenskih uslova.

Termin odigravanja utakmica će se naknadno utvrditi.

Odgođena utakmica 6. kola sa FK “POSUŠJE“ (Posušje), odigrana je u srijedu 24.10.2012. godine u Gacku. Kadeti su izgubili rezultatom 2:1, a juniori su bili bolji od svojih vršnjaka i pobijedili rezultatom 3:0.