Fudbal: Mladost – Sloboda 2:1

Proteklog vikenda, fudbaleri Mladosti porazili su ekipu Slobode iz Mrkonjić Grada, rezultatom 2:1. Domaći fudbaleri su u 12. minutu stigli u vođstvo golom Todorovića, koji se našao sam u šesnaestercu gostiju i rutinski matirao Ilića.

U drugom poluvremenu, Mladost je nastavila sa terenskom inicijativom. Međutim, gosti su došli do izjednačenja u 56. minutu evro golom Jeftenića, šutem sa dvadesetak metara udaljenosti. U 60. minutu, Ćeranić je doveo Mladost ponovo u vođstvo, savladavši Grkovića nakon odličnog proigravanja Todorovića.

Do kraja susreta, oba rivala imala su po par prilika, ali se rezultat nije mijenjao. Na kraju nova potpuno zasluženo osvojena tri boda za Mladost. Remijem u Foči protiv Sutjeske, i trijumfom protiv Slobode, Mladost se ponovo vratila u gornji dio tabele.

Strijelci za Mladost su bili: Todorović (12) i Ćeranić (60) a za goste Jeftenić (56). Mladost je nastupila u sastavu: Guzina, Mrković, Lozo (Milošević), Vico, Andrić (Pušara), Goranović, N. Sušić, G. Sušić, Prelo (Denda), Komnenić, Ćeranić.

Mladost trenutno zauzima 7. mjesto na prvenstvenoj tabeli sa osvojenih 26 bodova.

U 19. kolu koje se po rasporedu igra u srijedu 05.05.2014. godine, sa početkom u 15:00 sati, fudbaleri Mladosti gostuju u Šamcu, gdje se sastaju sa domaćim Borcem. U istom kolu, koje se igralo u subotu 29. marta, omladinci Mladosti, kadeti i juniori gostovali su u Mostaru, gdje su se sastali sa domaćom Lokomotivom. Domaćini su bili bolji i u oba susreta zabilježili pobjede rezultatom 2:1.

Juniori i kadeti Mladosti u nedelju 04. aprila, u 20. kolu Omladinske lige BiH grupa „JUG“, su domaćini ekipi HNK “Drinovci“ iz Drinovca. Kadeti igraju u 11:00, a juniori u 13:00 sati.