Fudbal: „Mladost“ Gacko – „Ilićka 01“ Brčko 2:1

Fudbaleri Mladosti su u 29. kolu Druge lige RS bili domaćini ekipi FK „Ilićka 01“ iz Brčkog. Bila je to utakmica sa dosta šansi i neizvješnoću pobjednika do samog kraja. Domaća ekipa je nastupila bez nekolicine standarnih igrača koji su neopravdano izostali sa utakmice, ali igrači koji su zaigrali svojom igrom i borbenošću zasluženo su slavili pobjedu.

Domaći igrači su u prvom poluvremenu propustili nekoliko šansi za postizanje golova. Gostujući tim je nakon neiskorištenih šansi domaćina u 74. minutu poveo pogotkom Arsića. Na izjednačenje se nije čekalo dugo jer je već u sledećem minutu nakon prekršaja nad Goranovićem dosuđen penal za domaćina. Igrač domaćih Rajko Komnenić je izjednačio rezultat na 1:1. U 83. minutu Jokanović Tripo nakon dobrog napada Avdalovića postiže pogodak za domaće za vođstvo od 2:1 što je na kraju bio i konačan rezultat utakmice. Kada se sve sagleda ovo je najrealniji ishod utakmice i zaslužena pobjeda domaće ekipe.

Mladost je igrala u sastavu: Aničić, Bokić, Lozo, Salatić, Avdalović, Goranović, Komnenić, Jokanović, Crnogorac (od 7. min Sušić), Pejić, Delić (od 89. min Lambić).

Nakon odigranih 29 kola na prvom mjestu je ekipa FK „Napredak“ iz Donjeg Šepka sa 69 bodova. Mladost se nalazi na osmom mjestu sa osvojenih 38 bodova.

U narednom 30. kolu Prvenstva RS – Druga liga „Istok“koje se igra u nedelju 11. juna sa početkom u 17:30 časova, fudbaleri Mladosti su gosti kod ekipe FK „Leotar“ iz Trebinja.