Фудбал: „Младост“ Гацко – „Илићка 01“ Брчко 2:1

Фудбалери Младости су у 29. колу Друге лиге РС били домаћини екипи ФК „Илићка 01“ из Брчког. Била је то утакмица са доста шанси и неизвјешноћу побједника до самог краја. Домаћа екипа је наступила без неколицине стандарних играча који су неоправдано изостали са утакмице, али играчи који су заиграли својом игром и борбеношћу заслужено су славили побједу.

Домаћи играчи су у првом полувремену пропустили неколико шанси за постизање голова. Гостујући тим је након неискориштених шанси домаћина у 74. минуту повео поготком Арсића. На изједначење се није чекало дуго јер је већ у следећем минуту након прекршаја над Горановићем досуђен пенал за домаћина. Играч домаћих Рајко Комненић је изједначио резултат на 1:1. У 83. минуту Јокановић Трипо након доброг напада Авдаловића постиже погодак за домаће за вођство од 2:1 што је на крају био и коначан резултат утакмице. Када се све сагледа ово је најреалнији исход утакмице и заслужена побједа домаће екипе.

Младост је играла у саставу: Аничић, Бокић, Лозо, Салатић, Авдаловић, Горановић, Комненић, Јокановић, Црногорац (од 7. мин Сушић), Пејић, Делић (од 89. мин Ламбић).

Након одиграних 29 кола на првом мјесту је екипа ФК „Напредак“ из Доњег Шепка са 69 бодова. Младост се налази на осмом мјесту са освојених 38 бодова.

У наредном 30. колу Првенства РС – Друга лига „Исток“које се игра у недељу 11. јуна са почетком у 17:30 часова, фудбалери Младости су гости код екипе ФК „Леотар“ из Требиња.