Fudbal: Bodovi za zlatnu sredinu

Fudbaleri „Mladosti“ su u utakmici poslednjeg 26. kola Prvenstva Republike Srpske, na svom terenu dočekali ekipu FK „Kozara“ iz Gradiške. Sa konačnim rezultatom od 2:1 za domaćina, ekipi „Mladosti“ je bilo dovoljno da izbjegne 11. mjesto na tabeli i odigravanje baraž utakmica. Prvo poluvrijeme proteklo je u  znaku domaće ekipe koja je boljom i efikasnijom igrom došla do dvostruke prednosti.  Golove su postigli Goranović Dragan u 19. minutu i Ćeranić Rajko u 45. minutu iz opravdano dosuđenog penala nakon prekršaja gostujućeg igrača u svom šesnaestercu. U drugom poluvremenu igra se odvijala na sredini terena sa nekoliko šansi obje ekipe, gdje su i gosti uspjeli postići počasni pogodak u 86. minutu i tako ublažiti poraz.

Mladost je nastupila u sastavu: Guzina (od 46. min. Perović), Mrković, Denda (od 48 min. Lozo), Pušara, Andrić, Prelo, Komnenić, Sušić N. Goranović, Todorović (od 71 min. Sušić G.), Ćeranić.

Na konačnoj, Prvenstvenoj tabeli „Mladost“ je zauzela 8. mjesto sa osvojenih 37 bodova. Fudbaleri „Drine“ iz Zvornika sa  53 boda zauzeli su  prvo mjesto i ostvarili plasman u Premijer ligi BiH.

Iz Prve lige RS ispali su „Rudar“ iz Ugljevika, „Borac“ iz Šamca i „Modriča“ iz  Modriče. Fudbaleri „Sloge“ iz Doboja će igrati baraž utakmice sa pobjednikom iz dvije utakmice drugoplasiranih ekipa drugih liga.

Novi prvoligaši u sezoni 2014/15 su FK „Rudar“ iz Prijedora, FK „Leotar“ iz Trebinja, FK „Tekstilac“ iz Dervente i FK „Vlasenica“ iz Vlasenice.

U poslednjem 30. kolu Omladinske lige BiH, grupa „JUG“, omladinci FK „Mladosti“ su dočekali vršnjake NK „Čapljine“ iz Čapljine. Kadeti gostiju su bili bolji i pobijedili domaćina rezultatom 4:1, a juniori „Mladosti“ su pobijedili vršnjake iz Čapljine rezultatom 1:0.

Na konačnoj prvenstvenoj tabeli Omladinske lige BiH, grupa „JUG“, kadeti su zauzeli 14. mjesto sa osvojena 23 boda (7 pobjeda, 21 poraz i 2 neriješena, i gol razlikom 32:39), a juniori su zauzeli 10. mjesto sa  osvojena 42 boda (13 pobjeda, 14 poraza i 3 neriješena, i gol razlikom 40:48).