Фудбал: Бодови за златну средину

Фудбалери „Младости“ су у утакмици последњег 26. кола Првенства Републике Српске, на свом терену дочекали екипу ФК „Козара“ из Градишке. Са коначним резултатом од 2:1 за домаћина, екипи „Младости“ је било довољно да избјегне 11. мјесто на табели и одигравање бараж утакмица. Прво полувријеме протекло је у  знаку домаће екипе која је бољом и ефикаснијом игром дошла до двоструке предности.  Голове су постигли Горановић Драган у 19. минуту и Ћеранић Рајко у 45. минуту из оправдано досуђеног пенала након прекршаја гостујућег играча у свом шеснаестерцу. У другом полувремену игра се одвијала на средини терена са неколико шанси обје екипе, гдје су и гости успјели постићи почасни погодак у 86. минуту и тако ублажити пораз.

Младост је наступила у саставу: Гузина (од 46. мин. Перовић), Мрковић, Денда (од 48 мин. Лозо), Пушара, Андрић, Прело, Комненић, Сушић Н. Горановић, Тодоровић (од 71 мин. Сушић Г.), Ћеранић.

На кoначној, Првенственој табели „Младост“ је заузела 8. мјесто са освојених 37 бодова. Фудбалери „Дрине“ из Зворника са  53 бода заузели су  прво мјесто и остварили пласман у Премијер лиги БиХ.

Из Прве лиге РС испали су „Рудар“ из Угљевика, „Борац“ из Шамца и „Модрича“ из  Модриче. Фудбалери „Слоге“ из Добоја ће играти бараж утакмице са побједником из двије утакмице другопласираних екипа других лига.

Нови прволигаши у сезони 2014/15 су ФК „Рудар“ из Приједора, ФК „Леотар“ из Требиња, ФК „Текстилац“ из Дервенте и ФК „Власеница“ из Власенице.

У последњем 30. колу Омладинске лиге БиХ, група „ЈУГ“, омладинци ФК „Младости“ су дочекали вршњаке НК „Чапљине“ из Чапљине. Кадети гостију су били бољи и побиједили домаћина резултатом 4:1, а јуниори „Младости“ су побиједили вршњаке из Чапљине резултатом 1:0.

На коначној првенственој табели Омладинске лиге БиХ, група „ЈУГ“, кадети су заузели 14. мјесто са освојена 23 бода (7 побједа, 21 пораз и 2 неријешена, и гол разликом 32:39), а јуниори су заузели 10. мјесто са  освојена 42 бода (13 побједа, 14 пораза и 3 неријешена, и гол разликом 40:48).