FK „Sloga Junajted“ Bijeljina – FK „Mladost“ Gacko 2:1

Fudbaleri Mladosti su u 27. kolu Druge lige Republike Srpske grupa „Istok“ gostovali u Bijeljini gdje su se sastali sa ekipom FK „Sloga Junajted“.

U prvom poluvremenu igra se odvijala na sredini terena tako da se poluvrijeme završilo neriješenim rezultatom.

U drugom poluvremenu domaćin je bio bolji i zasluženo pobijedio rezultatom 2:1. Domaćini su poveli u 61. minutu pogotkom Šikuljak Vladimira. U 70. minutu fudbaleri Mladosti iskoristili su grešku domaćina i preko Avdalović Jevta izjednačili na 1:1.
U nastavku igre fudbaleri Sloge su krenuli na sve ili ništa i postižu pogodak u 85. minutu za vođstvo od 2:1. Strijelac pobjedonosnog pogotka je bio Ostojić Pero. U ovom susretu Mladost je igrala oslabljena neigranjem nekolicine standarnih igrača zbog parnih žutih kartona.

FK „Mladost“: Šuković, Mastilović, Lozo, Bjelogrlić,Sušić D., Salatić, Sušić N,Avdalović, Drakul, Komnenić i Nikolić.

Nakon odigranih 27 kola Mladost se nalazi na devetom mjestu sa osvojenih 33 boda.

U narednom 28. kolu Prvenstva RS koje se igra u subotu 21. maja sa početkom u 17:00 časova fudbaleri Mladosti su domaćini ekipi FK „Proleter“ Dvorovi.

U sledećem 17. kolu koje se igra u nedelju 22. maja Omladinci su domaćini ekipi FK „Romanija“ Pale. Utakmice počinju u 10:00 sati za pionire i 11:30 za kadete.