Fenjeraš bolji: FK „Proleter“ – FK „Mladost“ 3:0

Fudbaleri  „Mladosti“ su u 12. kolu  Prve lige Republike Srpske bili gosti poslednje plasiranoj ekipi FK „Proletera“ iz Teslića. Nakon 90 minuta igre utakmica je završena rezultatom 3:0 za domaće. Ovom pobjedom ekipa „Proletera“ je popravila svoj bodovni saldo u borbi za opstanak, iako je ostala na poslednjem mjestu, a fudbalerima „Mladosti“ u poslednjem kolu predstoji utakmica sa „Napretkom“ da koliko toliko popravi bodovni saldo i izbjegne zonu ispadanja. Vodeći pogodak za domaće postigao je Mahmutović u 33. minutu igre iz opravdano dosuđenog penala koji je napravio Salatić.

U drugom poluvremenu igrala se dopadljiva igra ali bez rezultata sve do 55. minuta kada igrač domaćih, Marković, postiže drugi pogodak za rezultat od 2:0. U 78. minutu Marković postiže svoj drugi a za domaćina treći pogodak čime je postavio konačan rezultat.

„Mladost“ je igrala u sastavu: Marković, Salatić (od 88. min. Milošević), Vico, Ćeranić, Goranović, Toholj, Prelo (od 68. min Lozo), Komnenić (od 88. min Bjelogrlić), Andrić, Vuković, Pušara.

Nakon odigranih 12 kola na prvom mjestu se nalazi ekipa FK „Kozara“ iz Gradiške sa 24 boda, koja je nakon pobjede nad „Rudarom“ iz Prijedora stekla realne šanse da osvoji jesenju titulu. „Mladost“ se nalazi na jedanaestom mjestu sa osvojenih 14 bodova. Poslednje plasirana je ekipa „Proletera“ sa osvojenih 8 bodova.

U narednom 13. kolu Prvenstva RS koje se igra  u subotu 08. novembra sa početkom u 14:00 sati, fudbaleri „Mladosti“ dočekuju ekipu FK „Napredak“ iz Donjeg Šepka.

U 15. kolu Omladinske lige koje se igralo u nedelju 02. novembra, omladinci „Mladosti“ su gostovali  u Čitluku gdje su se sastali sa domaćim NK „Brotnjo“.

Kadeti domaće ekipe bili su bolji i pobijedili rezultatom 3:1, a juniori „Mladosti“ su bili bolji od domaćina i pobijedili rezultatom 3:0.

U sledećem, 16. kolu koje se igra u nedelju 09. novembra, omladinci „Mladosti“ su domaćini ekipi FK „Blagaj“ iz Blagaja. Utakmice počinju u 11:00 sati za kadete i 13:00 sati za juniore.