Džudo klub „Gacko“: Poletarci ekipni prvaci Republike Srpske

Protekli vikend bio je pun sportskih događaja za džudiste. U nedelju, 19. februara, u Trebinju je održano prvenstvo Republike Srpske za kategorije seniori i poletaraci.

Poletaraci Džudo kluba „Gacko“ su u ukupnom plasmanu ekipno osvojili prvo mjesto i dobili zlatni pehar, dok su takmičarke iz Gacka, u konkurenciji poletarki, osvojile treće mjesto.

Dva nova pehara krasiće police Džudo kluba „Gacko“, a u Gacko stižu i medalje i to:

Vukašin Gajić – bronza.

U subotu, 18. februara održan je XX međunarodni džudo kup “Trebinje 2023” i XIII memorijal “Miloš Mrdić”.

Za džudo klub „Gacko“ nastupilo je šest takmičara od kojih je troje osvojilo medalje, a to su:

Angelina Elez – zlato;

Petra Savić – srebro i

Sara Supić – bronza.

U klubu ističu da su ponosni na vrhunski rezultat kluba. Čestitke treneru Jovu Samardžiću i takmičarima.