Druga liga-Prvo kolo: FK „Mladost“ – FK „Budućnost“ Pilica 3:2

Fudbaleri Mladosti iz Gacka su u prvom kolu Druge lige RS bili domaćini ekipi FK „Budućnost“ iz Pilice koja je od ove sezone drugoligaš. Bila je to utakmica prava prvenstvena sa dosta šansi i lijepih golova zahvaljujući dobroj igri čitave ekipe. Već u prvom minutu gosti dolaze u vođstvo pogotkom Bojana Stevanovića. U sedmom minutu gosti preko Krezović Dalibora postižu pogodak za 2:0. Najbolji igrač utakmice Dragan Goranović u 32. minutu igre smanjuje na 2:1 da bi u 39. minutu nakon opravdano dosuđenog penala izjednačio rezultat na 2:2. Treći pogodak za domaćina je djelo Sretena Nikolića u 45. minutu.

Rezultat se u drugom poluvremenu nije promijenio samo zahvaljujući nespretnosti strijelaca i jedne i druge ekipe. Domaći igrači Dubljević Marko i Goranović Dragan doživjeli su teže povrede tako da će pauzirat narednih mjesec dana.

Mladost je igrala u sastavu: Šuković, Nikolić, Lozo, Salatić, Goranović (od 72. min. Bratić), Komnenić, Avdalović, Pušara, Dubljević (od 34. min Bokić), Bjelogrlić (od 46. min. Ćeranić), Jokanović.

Nakon prvog kola na prvom mjestu je ekipa novog drugoligaša FK „Sloge“ iz Gornjeg Crnjelova sa tri boda. Mladost se nalazi na drugom mjestu sa tri boda.

U narednom kolu Prvenstva RS – Druga liga „Istok“ koje se igra  u subotu 19. avgusta sa početkom u 17:30 fudbaleri Mladosti gostuju kod ekipe FK „Sloga Junajted“ iz Bijeljine.