Друга лига-Прво коло: ФК „Младост“ – ФК „Будућност“ Пилица 3:2

Фудбалери Младости из Гацка су у првом колу Друге лиге РС били домаћини екипи ФК „Будућност“ из Пилице која је од ове сезоне друголигаш. Била је то утакмица права првенствена са доста шанси и лијепих голова захваљујући доброј игри читаве екипе. Већ у првом минуту гости долазе у вођство поготком Бојана Стевановића. У седмом минуту гости преко Крезовић Далибора постижу погодак за 2:0. Најбољи играч утакмице Драган Горановић у 32. минуту игре смањује на 2:1 да би у 39. минуту након оправдано досуђеног пенала изједначио резултат на 2:2. Трећи погодак за домаћина је дјело Сретена Николића у 45. минуту.

Резултат се у другом полувремену није промијенио само захваљујући неспретности стријелаца и једне и друге екипе. Домаћи играчи Дубљевић Марко и Горановић Драган доживјели су теже повреде тако да ће паузират наредних мјесец дана.

Младост је играла у саставу: Шуковић, Николић, Лозо, Салатић, Горановић (од 72. мин. Братић), Комненић, Авдаловић, Пушара, Дубљевић (од 34. мин Бокић), Бјелогрлић (од 46. мин. Ћеранић), Јокановић.

Након првог кола на првом мјесту је екипа новог друголигаша ФК „Слоге“ из Горњег Црњелова са три бода. Младост се налази на другом мјесту са три бода.

У наредном колу Првенства РС – Друга лига „Исток“ које се игра  у суботу 19. августа са почетком у 17:30 фудбалери Младости гостују код екипе ФК „Слога Јунајтед“ из Бијељине.