Druga liga – 16 kolo: FK „Mladost“ – FK „Proleter“ Dvorovi 4:0

Fudbaleri Mladosti odigrali su zaostalu utakmicu 16. kola Druge lige RS. Bili su domaćini ekipi FK „Proletera“ iz Dvorova. Utakmica sa dosta šansi, lijepih golova i dosta neiskorištenih šansi za postizanje golova. Domaći su poveli već u 3. minutu igre, a strijelac je bio Pejović. Domaći igrači su imali nekoliko šansi, ali golman gostiju je ostao nesavladan više nespretnošću domaćih igrača nego svojim odbranama. Ćeranić u 41. minutu postiže svoj prvi pogodak za vođstvo od 2:0, što je bio rezultat prvog poluvremena.

I u drugom poluvremenu šanse su se redale jedna za drugom, ali golman gostiju je imao dosta sreće sve do 55. minuta kada je Rajko Ćeranić postigao pogodak za 3:0. U 80. minutu nakon izvedenog kornera Goranovića, najviši je u skoku bio Mrković i postigao gol za vođstvo od 4:0 što je bio i konačan rezultat utakmice.

Gledalaca: 150

Strijelci: Pejović u 3. min, Ćeranić u 41. i 55. min. i Mrković u 80. min. (Mladost)

Sudije: Bjelica, Jovičić (Istočno Sarajevo) i Zurovac (Nevesinje).

Žuti kartoni: Lučić Vukota (Mladost) i Ružičić (Proleter).

Mladost je igrala u sastavu: Miljanić, Pejović (od 81. min. Tunguz), Mrković, Lučić, Avdalović, Goranović, Nikolić, Ćeranić (od 81. min. Krstojević), Pušara (od 81. min. Šarenac), Mastilović (od 75. min. Fržović), Slijepčević (od 75. min. Kandić).

Nakon 20. kola na prvom mjestu je ekipa OFK „Sloge“ iz Gornjeg Crnjelova sa 56. bodova. Mladost se nalazi na osmom mjestu sa 26. bodova.

U narednom 21. kolu Prvenstva RS – Druga liga „Istok“ koje se igra u subotu 09. aprila sa početkom u 15.30  časova, fudbaleri Mladosti dočekuju ekipu FK „Famos“ Vojkovići.