Друга лига – 16 коло: ФК „Младост“ – ФК „Пролетер“ Дворови 4:0

Фудбалери Младости одиграли су заосталу утакмицу 16. кола Друге лиге РС. Били су домаћини екипи ФК „Пролетера“ из Дворова. Утакмица са доста шанси, лијепих голова и доста неискориштених шанси за постизање голова. Домаћи су повели већ у 3. минуту игре, а стријелац је био Пејовић. Домаћи играчи су имали неколико шанси, али голман гостију је остао несавладан више неспретношћу домаћих играча него својим одбранама. Ћеранић у 41. минуту постиже свој први погодак за вођство од 2:0, што је био резултат првог полувремена.

И у другом полувремену шансе су се редале једна за другом, али голман гостију је имао доста среће све до 55. минута када је Рајко Ћеранић постигао погодак за 3:0. У 80. минуту након изведеног корнера Горановића, највиши је у скоку био Мрковић и постигао гол за вођство од 4:0 што је био и коначан резултат утакмице.

Гледалаца: 150

Стријелци: Пејовић у 3. мин, Ћеранић у 41. и 55. мин. и Мрковић у 80. мин. (Младост)

Судије: Бјелица, Јовичић (Источно Сарајево) и Зуровац (Невесиње).

Жути картони: Лучић Вукота (Младост) и Ружичић (Пролетер).

Младост је играла у саставу: Mиљанић, Пејовић (од 81. мин. Тунгуз), Мрковић, Лучић, Авдаловић, Горановић, Николић, Ћеранић (од 81. мин. Крстојевић), Пушара (од 81. мин. Шаренац), Мастиловић (од 75. мин. Фржовић), Слијепчевић (од 75. мин. Кандић).

Након 20. кола на првом мјесту је екипа ОФК „Слоге“ из Горњег Црњелова са 56. бодова. Младост се налази на осмом мјесту са 26. бодова.

У наредном 21. колу Првенства РС – Друга лига „Исток“ које се игра у суботу 09. априла са почетком у 15.30  часова, фудбалери Младости дочекују екипу ФК „Фамос“ Војковићи.