Deveto kolo: FK „Mladost“ Rogatica – FK „Mladost“ Gacko 2:2

U  subotu, u okviru 9. kola Druge lige „Istok”, gatačka Mladost je gostovala ekipi Mladosti iz Rogatice. Utakmica je odigrana u 15:30 časova. Početak utakmice donosi dosta prilika na obje strane, da bi u 26. minutu igre domaćin došao do prednosti posle kaznenog udarca i sa tim rezultatom se odlazi na odmor.

U nastavku utakmice naši fudbaleri kreću sa odlučnijom igrom, stvaraju veći broj prilika i dolaze do izjednačenja rezultata u 54. minutu, da bi u 66. došli do prednosti od 2:1. Do kraja utakmice domaćin opet dolazi do pogotka iz kaznenog udarca u 70. minuti za konačnih „ Mladost“ Rogatica – „ Mladost“ Gacko 2:2. Stijelac za domaćina je bio Lukić, oba puta iz penala dok su za gatačku Mladost strijelci bili Salatić i Lučić.

Fudbaleri Mladosti posle devet odigranih kola nalaze se na petom mjestu na tabeli Druge lige „Istok“ sa osvojenih 15 bodova.