Derbi kola bez golova: Mladost – Drina 0:0

U derbiju 10. kola Prve lige RS, fudbaleri Mladosti su bili domaćini lideru na tabeli ekipi Drine iz Zvornika, koja u dosada odigranih devet kola nije pretrpila nijedan poraz. Meč je počeo otvorenom igrom, pa je već u drugom i četvrtom minutu Ćeranić imao sjajne prilike za postizanje gola, međutim njegove udarce je zaustavio odlični čuvar mreže gostiju Maksimović. Drina je imala priliku u 28. minutu, ali udarac glavom Stevanovića odbranio je golman Guzina.

U drugom poluvremenu, domaći fudbaleri su krenuli ofanzivno prema golu gostiju ali bezuspješno. U 62. minutu Goranović D. je imao šansu za postizanje gola ali je golman gostiju opet bio na visini zadatka.

I gosti iz Zvornika su imali šanse za postizanje gola ali je rezultat na kraju ostao neriješen što im je odgovaralo jer su na tabeli u prednosti od 4 boda razlike u odnosu na drugoplasiranu Drinu HE iz Višegrada, koja ima 20 bodova, i blizu su tituli jesenjeg prvaka.

Mladost je igrala u sastavu: Guzina, Mrković, Sušić G, Denda, Vico, Goranović T. (od 75. min. Pušara), Goranović D,  Andrić, Ćeranić, Todorović Komnenić.

Nakon deset odigranih kola, Mladost se nalazi na četvrtom  mjestu prvenstvene tabele sa osvojenih 18 bodova. Na prvom mjestu je Drina iz Zvornika sa osvojena 24 boda.

U sledećem 11. kolu koje se igra u subotu 26.oktobra, sa početkom 14:30 sati, Mladost gostuje u Tesliću gdje se sastaje sa domaćim Proleterom.