Derbi domaćinu: Mladost – Podrinje 2:1

Fudbaleri Mladosti su u okviru 8. kola nastavili sa dobrim igrama u prvenstvu, gdje su na stadionu u Gacku u derbi susretu, porazili ekipu Podrinja iz Janje rezultatom 2:1 (2:0). Mladost je povela u 11. minutu igre golom Tigrana Goranovića, nakon dodavanja Dragana Goranovića. U 42. Minutu, Mladost dolazi do vođstva od 2:0. Akcija je krenula od Dragana Goranovića, a njegovo dodavanje u gol je pretvorio Bojan Mrković.

U drugom poluvremenu, fudbaleri Mladosti su imali nekoliko šansi za postizanje golova ali se svojim odbranama istakao golman gostiju Zvorničanin. Nastavak susreta donio je bolju igru gostiju iz Janje. U 70. minutu dosuđen je penal za Podrinje, poslije starta Vasiljevića nad gostujućim igračem. Siguran realizator sa bijele tačke bio je Davor Arnautović.

Mladost je igrala u sastavu: Guzina , Mrković, Denda, Vico Andrić, Goranović T, Goranović D (od 88. min. Sušić N.), Vasiljević (od 76. min. Sušić G.), Komnenić, Todorović (od 87. min. Lozo), Ćeranić.

Mladost se nalazi na drugom mjestu prvenstvene tabele sa osvojenih 17 bodova. Na prvom mjestu je Drina iz Zvornika sa osvojenih 20 bodova.

U sledećem 9. kolu koje se igra u subotu 12. oktobra, Mladost gostuje u Višegradu gdje se sastaje sa domaćom Drinom HE.