Bodovi ostali u blatu: “MLADOST” – “VLASENICA” 1:2

Fudbaleri Mladosti su u 19. kolu  Prve lige Republike Srpske ugostili ekipu Vlasenice iz Vlasenice. Utakmica je za domaćina bila od značaja s obzirom da je protivik direktan rival u borbi za opstanak. Utakmica je odigrana po veoma teškom terenu uz jak vjetar i kišu što je onemogućilo rivale da pokažu bolju igru. U lošim vremenskim uslovima bolje su se snašli gosti i iznenadili domaćina i doveli ga u tešku poziciju za opstanak. Mladost je povela u 51. minutu golom Miloša Perovića. Gosti su nakon greške odbrane domaćih preko Mladena Ikića izjednačili u 68. minutu na 1:1. U 76. minutu desio se preokret kada je Vanja Zekić postigao pobjedonosni pogodak za goste i rezultat od 2:1. Fudbaleri Mladosti su imali još nekolike šanse za postizanje golova ali loš teren i nespretnost igrača su doveli do neočekivanog rezultata. Igrači Mladosti bi u sledećim utakmicama sa više hrabrosti i morali dati sve od sebe kako bi izbjegli mjesto na tabeli koje vodi ka ispadanju iz Prve lige RS.

Mladost je igrala u sastavu: Guzina, Mrković, Perović , Salatić, Vico, Prelo (od 74 minuta Pušara), Andrić, Toholj, Komnenić, Ćeranić, Vuković.

U 20. kolu Prvenstva RS koje se igra  u subotu 26.aprila, sa početkom u 15:30 časova, fudbaleri Mladosti gostuju u Novom gradu gdje se sastaju sa domaćom ekipom FK „Sloboda“.

U utakmici 25. kola prvenstva Omladinske lige BiH grupa „JUG“ koja je odigrana u nedelju 19.aprila, omladinci Mladosti su bili domaćini  vršnjacima NK „Čapljina“ iz Čapljine. Kadeti su svoju utakmicu dobili službenim rezultatom 3:0 jer gosti nisu doputovali, a Juniori domaćina su bili bolji od vršnjaka iz Čapljine i pobijedili rezultatom 3:2.

U zaostaloj utakmici 18. kola proljetnog dijela prvenstva Omladinske lige BiH grupa „JUG“ koje će se odigrati u srijedu 22.aprila,  omladinci Mladosti su domaćini  vršnjacima FK „Lokomotiva“ iz Mostara. Utakmice se igraju u 14:00 časova Kadeti i u 16:00 časova Juniori.

U sledećem 26. kolu koje se igra u subotu 26. aprila,  omladinci gostuju u Mostaru gdje se sastaju sa domaćom ekipom NK „Branitelj“. Utakmice za kadete počinju u 11:00 sati a za  juniore u  13:00 sati.