Бодови остали у блату: “МЛАДОСТ” – “ВЛАСЕНИЦА” 1:2

Фудбалери Младости су у 19. колу  Прве лиге Републике Српске угостили екипу Власенице из Власенице. Утакмица је за домаћина била од значаја с обзиром да је противик директан ривал у борби за опстанак. Утакмица је одиграна по веома тешком терену уз јак вјетар и кишу што је онемогућило ривале да покажу бољу игру. У лошим временским условима боље су се снашли гости и изненадили домаћина и довели га у тешку позицију за опстанак. Младост је повела у 51. минуту голом Милоша Перовића. Гости су након грешке одбране домаћих преко Младена Икића изједначили у 68. минуту на 1:1. У 76. минуту десио се преокрет када је Вања Зекић постигао побједоносни погодак за госте и резултат од 2:1. Фудбалери Младости су имали још неколике шансе за постизање голова али лош терен и неспретност играча су довели до неочекиваног резултата. Играчи Младости би у следећим утакмицама са више храбрости и морали дати све од себе како би избјегли мјесто на табели које води ка испадању из Прве лиге РС.

Младост је играла у саставу: Гузина, Мрковић, Перовић , Салатић, Вицо, Прело (од 74 минута Пушара), Андрић, Тохољ, Комненић, Ћеранић, Вуковић.

У 20. колу Првенства РС које се игра  у суботу 26.априла, са почетком у 15:30 часова, фудбалери Младости гостују у Новом граду гдје се састају са домаћом екипом ФК „Слобода“.

У утакмици 25. кoла првенства Омладинске лиге БиХ група „ЈУГ“ која је одиграна у недељу 19.априла, омладинци Младости су били домаћини  вршњацима НК „Чапљина“ из Чапљине. Кадети су своју утакмицу добили службеним резултатом 3:0 јер гости нису допутовали, а Јуниори домаћина су били бољи од вршњака из Чапљине и побиједили резултатом 3:2.

У заосталој утакмици 18. кoла прољетног дијела првенства Омладинске лиге БиХ група „ЈУГ“ које ће се одиграти у сриједу 22.априла,  омладинци Младости су домаћини  вршњацима ФК „Локомотива“ из Мостара. Утакмице се играју у 14:00 часова Кадети и у 16:00 часова Јуниори.

У следећем 26. колу које се игра у суботу 26. априла,  омладинци гостују у Мостару гдје се састају са домаћом екипом НК „Бранитељ“. Утакмице за кадете почињу у 11:00 сати а за  јуниоре у  13:00 сати.