Bodovi ipak gostima: FK „Mladost“- FK “Kozara“ 1:3

Gatačka  “Mladost” je u  11. kolu  Prve lige Republike Srpske bila domaćin drugoplasiranoj ekipi FK „Kozara“ iz Gradiške. Utakmica je odigrana po hladnom i vjetrovitom vremenu ali to nije omelo ljubitelje fudbala da prisustvuju utakmici. Nakon 90 minuta igre utakmica je završena rezultatom 3:1 za goste iz Gradiške.

Ovom pobjedom „Kozara“ je preuzela prvo mjesto na tabeli sa velikim ambicijama da tu ostane i na kraju jesenjeg dijela prvenstva. Vodeći pogodak za goste postigao je Ozren Perić u 41. minutu igre. U drugom poluvremenu igrala se dopadljiva igra ali bez rezultata sve do 59. minuta kada igrač gostiju Dejan Maksimović postiže drugi pogodak za rezultat od 2:0. U 60. minutu golman gostiju u svom kaznenom prostoru ruši igrača domaćih, ali od penala ništa. Rukovodstvo FK “Mladost” smatra da je ovim postupkom sudija oštećena gatačka ekipa, te su nezadovoljni cjelokupnim suđenjem. Gosti u 64. minutu preko svog najboljeg igrača Miloša Srndovića dolaze do vođstva od 3:0. Igrač domaćih, Komnenić, 74. u minutu postiže pogodak za domaće i smanjuje rezultat na 3:1. Do kraja utakmice domaći su imali dvije prilike za postizanje golova ali Pušara i Vico nisu uspjeli pogoditi mrežu gostiju. “Mladost“ je igrala u sastavu: Marković, Salatić, Denda, Mrković, Vico, Ćeranić, Goranović, Toholj, Komnenić, Andrić, Vuković (od 46. min.Pušara).

Nakon odigranih 11 kola na prvom mjestu je ekipa FK „Kozara“ iz Gradiške sa 21 bodom, a „Mladost“ se nalazi na desetom mjestu sa osvojenih 14 bodova.

U narednom, 12. kolu Prvenstva RS koje se igra  u subotu 01.novembar 2014. godine sa početkom u 14:30 sati, fudbaleri „Mladosti“ gostuju u Tesliću gdje se sastaju sa domaćim „Proleterom“.

U 14. kolu Omladinske lige koje se igralo u nedelju 26.oktobra, omladinci „Mladosti“ su domaćini ekipi NK „SLOGA“ iz Gornjeg Vakufa. Kadeti gostujuće ekipe bili su bolji i pobijedili rezultatom 4:0, a juniori „Sloge“ nisu doputovali pa je utakmica registrovana službenim rezultatom 3:0 za domaćina.

Zaostala utakmica 11. kola sa ekipom NK „Posušje“ iz Posušja odigrana je u srijedu 22.oktobra. Kadeti gostujuće ekipe bili su bolji i pobijedili rezultatom 4:1, a  juniori su igrali neriješeno 1:1.

U 15. kolu koje se igra u subotu 01. novembra, omladinci „Mladosti“ gostuju u Čitluku gdje se sastaju sa domaćim NK „Brotnjo“.