Бодови ипак гостима: ФК „Младост“- ФК “Козара“ 1:3

Гатачка  “Младост” је у  11. колу  Прве лиге Републике Српске била домаћин другопласираној екипи ФК „Козара“ из Градишке. Утакмица је одиграна по хладном и вјетровитом времену али то није омело љубитеље фудбала да присуствују утакмици. Након 90 минута игре утакмица је завршена резултатом 3:1 за госте из Градишке.

Овом побједом „Козара“ је преузела прво мјесто на табели са великим амбицијама да ту остане и на крају јесењег дијела првенства. Водећи погодак за госте постигао је Озрен Перић у 41. минуту игре. У другом полувремену играла се допадљива игра али без резултата све до 59. минута када играч гостију Дејан Максимовић постиже други погодак за резултат од 2:0. У 60. минуту голман гостију у свом казненом простору руши играча домаћих, али од пенала ништа. Руководство ФК “Младост” сматра да је овим поступком судија оштећена гатачка екипа, те су незадовољни цјелокупним суђењем. Гости у 64. минуту преко свог најбољег играча Милоша Срндовића долазе до вођства од 3:0. Играч домаћих, Комненић, 74. у минуту постиже погодак за домаће и смањује резултат на 3:1. До краја утакмице домаћи су имали двије прилике за постизање голова али Пушара и Вицо нису успјели погодити мрежу гостију. “Младост“ је играла у саставу: Марковић, Салатић, Денда, Мрковић, Вицо, Ћеранић, Горановић, Тохољ, Комненић, Андрић, Вуковић (од 46. мин.Пушара).

Након одиграних 11 кола на првом мјесту је екипа ФК „Козара“ из Градишке са 21 бодом, а „Младост“ се налази на десетом мјесту са освојених 14 бодова.

У наредном, 12. колу Првенства РС које се игра  у суботу 01.новембар 2014. године са почетком у 14:30 сати, фудбалери „Младости“ гостују у Теслићу гдје се састају са домаћим „Пролетером“.

У 14. колу Омладинске лиге које се играло у недељу 26.октобра, омладинци „Младости“ су домаћини екипи НК „СЛОГА“ из Горњег Вакуфа. Кадети гостујуће екипе били су бољи и побиједили резултатом 4:0, а јуниори „Слоге“ нису допутовали па је утакмица регистрована службеним резултатом 3:0 за домаћина.

Заостала утакмица 11. кола са екипом НК „Посушје“ из Посушја одиграна је у сриједу 22.октобра. Кадети гостујуће екипе били су бољи и побиједили резултатом 4:1, а  јуниори су играли неријешено 1:1.

У 15. колу које се игра у суботу 01. новембра, омладинци „Младости“ гостују у Читлуку гдје се састају са домаћим НК „Бротњо“.