28. kolo: FK “Mladost” Gacko – FK “Drina HE” Višegrad 1:2

Fudbaleri Mladosti su pretrpjeli prvi poraz na domaćem terenu u proljetnom dijelu prvenstva. U 28. kolu Druge lige RS grupa „Istok“, fudbaleri Mladosti  ugostili su ekipu FK „Drina HE“ iz Višegrada. Bila je to utakmica u kojoj su gosti bili konkretniji i zasluženo došli do bodova kojim su obezbijedili opstanak u Drugoj ligi.

„Domaća ekipa nastupila je oslabljena bez povrijeđenih igrača Dubljevića, Salatića, Nikolića i Loza zbog žutih kartona, ali to ne može biti opravdanje za lošu i bezvoljnu igru koju su pružili pojedinci. Povreda Koprivice u 39. minutu je dosta uticala na igru domaćih u nastavku utakmice“, kažu u FK „Mladost“.

Dalibor Damjanović, jedan od najboljih igrača utakmice, postigao je dva gola za gostujuću ekipu u 14. i 58. minutu igre. Mrežu gostiju je zatresao Tripo Jokanović u 29 minutu.

Zaslužena pobjeda gostujuće ekipe i obezbijeđen drugoligaški opstanak.

Strijelci: Jokanović u 29. min, za Mladost, Damjanović u 14. i 58. za Drinu HE,

Sudije: Stupić i Butulija (Trebinje) Krunić (Foča),

Žuti kartoni: Jokanović, Komnenić i Bjelogrlić za Mladost.

Mladost je igrala u sastavu: Guzina, Koprivica (od 39. min Bjelogrlić), Bratić, Bokić, Mrković, Komnenić, Jokanović, Goranović, (od 75. min Vuković), Delić, Avdalović, Ćeranić.

Nakon odigranih 28. Kola, na prvom mjestu je ekipa FK „Sloga“ iz Gornjeg Crnjelova sa 69 bodova. Mladost se nalazi na osmom mjestu sa osvojenih 39 bodova.

U narednom 28. kolu Prvenstva RS – Druga liga „Istok“, koje se igra u nedelju 03.06. sa početkom u 18:00 časova, fudbaleri Mladosti gostuju u Brčkom gdje se sastaju sa domaćom ekipom FK „Jedinstvo“.