28. коло: ФК “Младост” Гацко – ФК “Дрина ХЕ” Вишеград 1:2

Фудбалери Младости су претрпјели први пораз на домаћем терену у прољетном дијелу првенства. У 28. колу Друге лиге РС група „Исток“, фудбалери Младости  угостили су екипу ФК „Дрина ХЕ“ из Вишеграда. Била је то утакмица у којој су гости били конкретнији и заслужено дошли до бодова којим су обезбиједили опстанак у Другој лиги.

„Домаћа екипа наступила је ослабљена без повријеђених играча Дубљевића, Салатића, Николића и Лоза због жутих картона, али то не може бити оправдање за лошу и безвољну игру коју су пружили појединци. Повреда Копривице у 39. минуту је доста утицала на игру домаћих у наставку утакмице“, кажу у ФК „Младост“.

Далибор Дамјановић, један од најбољих играча утакмице, постигао је два гола за гостујућу екипу у 14. и 58. минуту игре. Мрежу гостију је затресао Трипо Јокановић у 29 минуту.

Заслужена побједа гостујуће екипе и обезбијеђен друголигашки опстанак.

Стријелци: Јокановић у 29. мин, за Младост, Дамјановић у 14. и 58. за Дрину ХЕ,

Судије: Ступић и Бутулија (Требиње) Крунић (Фоча),

Жути картони: Јокановић, Комненић и Бјелогрлић за Младост.

Младост је играла у саставу: Гузина, Копривица (од 39. мин Бјелогрлић), Братић, Бокић, Мрковић, Комненић, Јокановић, Горановић, (од 75. мин Вуковић), Делић, Авдаловић, Ћеранић.

Након одиграних 28. Кола, на првом мјесту је екипа ФК „Слога“ из Горњег Црњелова са 69 бодова. Младост се налази на осмом мјесту са освојених 39 бодова.

У наредном 28. колу Првенства РС – Друга лига „Исток“, које се игра у недељу 03.06. са почетком у 18:00 часова, фудбалери Младости гостују у Брчком гдје се састају са домаћом екипом ФК „Јединство“.