14. kolo: FK „Velež“ Nevesinje – FK „Mladost“ Gacko 1:2

Ekipa  Mladosti je u 14. kolu  Druge lige RS grupa “Istok” gostovala je u Nevesinju gdje se sastala sa domaćinom FK „Velež“. Komšijski derbi zasluženo je pripao ekipi Mladosti koja je svoju bolju igru krunisala sa dva pogotka u mreži Zurovca. Mladost je u 9. minutu golom Delića povela sa 1:0. U 16. minutu nakon izvedenog kornera, pred golom Šukovića najviše je skočio Petković i izjednačio rezultat na  1:1 što je bio rezultat prvog poluvremena. U drugom poluvremenu dobra igra obje ekipe. Šanse za postizanje golova na obje strane, ali sve do 83. minuta mreže su ostale netaknute. U 83. minutu u igru je ušao Avdalović i iskoristio svoj prvi dodir sa loptom postigavši evro pogodak za vođstvo od 2:1 i pobjedu Mladosti. Do kraja utakmice domaćini su pokušavali da izjednače rezultat ali odbrana Mladosti je ostala nesavladana do poslednjeg zvižduka sudije Beraka.

Strijelac: Delić u 9. minutu i Avdalović u 83. minutu za Mladost, Petković u 16. minutu za Velež,

Sudije:Berak, Butulija, Vulić (Trebinje),

Žuti karton: Salatić, Novaković, Jokanović (Mladost).

Mladost je igrala u sastavu: Šuković, Koprivica, Novaković, Salatić, Vuković, Delić (od 76. minute Vuković), Goranović, (od 90. minute Pejić), Jokanović, Drakul, Ćeranić (od 82. minute Avdalović), Komnenić.

Nakon 13. kola na prvom mjestu je ekipa FK „Jedinstva“ iz Brčkog sa maksimalnih 32 boda. Mladost se nalazi na sedmom mjestu sa 16 bodova.

U narednom 15. kolu Prvenstva RS – Druga liga „Istok“koje se igra  u subotu 17. novembra sa početkom u 13:30 časova Mladost je domaćin ekipi FK „Mladost“ iz Rogatice.

Pioniri Mladosti su u zaostaloj utakmici Omladinske lige PFS Trebinje ugostili ekipu Stakorine iz Čajniča koje su savladali rezultatom 6:0. Ovom utakmicom završen je jesenji dio prvenstva Omladinske lige.