14. коло: ФК „Вележ“ Невесиње – ФК „Младост“ Гацко 1:2

Екипа  Младости је у 14. колу  Друге лиге РС група “Исток” гостовала је у Невесињу гдје се састала са домаћином ФК „Вележ“. Комшијски дерби заслужено је припао екипи Младости која је своју бољу игру крунисала са два поготка у мрежи Зуровца. Младост је у 9. минуту голом Делића повела са 1:0. У 16. минуту након изведеног корнера, пред голом Шуковића највише је скочио Петковић и изједначио резултат на  1:1 што је био резултат првог полувремена. У другом полувремену добра игра обjе екипе. Шансе за постизање голова на обjе стране, али све до 83. минута мреже су остале нетакнуте. У 83. минуту у игру је ушао Авдаловић и искористио свој први додир са лоптом постигавши евро погодак за вођство од 2:1 и побједу Младости. До краја утакмице домаћини су покушавали да изједначе резултат али одбрана Младости је остала несавладана до последњег звиждука судије Берака.

Стријелац: Делић у 9. минуту и Авдаловић у 83. минуту за Младост, Петковић у 16. минуту за Вележ,

Судије:Берак, Бутулија, Вулић (Требиње),

Жути картон: Салатић, Новаковић, Јокановић (Младост).

Младост је играла у саставу: Шуковић, Копривица, Новаковић, Салатић, Вуковић, Делић (од 76. минуте Вуковић), Горановић, (од 90. минуте Пејић), Јокановић, Дракул, Ћеранић (од 82. минуте Авдаловић), Комненић.

Након 13. кола на првом мјесту је екипа ФК „Јединства“ из Брчког са максималних 32 бода. Младост се налази на седмом мјесту са 16 бодова.

У наредном 15. колу Првенства РС – Друга лига „Исток“које се игра  у суботу 17. новембра са почетком у 13:30 часова Младост је домаћин екипи ФК „Младост“ из Рогатице.

Пионири Младости су у заосталој утакмици Омладинске лиге ПФС Требиње угостили екипу Стакорине из Чајнича које су савладали резултатом 6:0. Овом утакмицом завршен је јесењи дио првенства Омладинске лиге.