13. kolo – FK „Mladost“ – FK „Velež“ Nevesinje 5:3

Fudbaleri Mladosti su u 13. kolu jesenjeg dijela Druge Lige grupa „Istok“ bili domaćin ekipi FK „Velež“ iz Nevesinja. Nakon 90 minuta zanimljive igre sa dosta šansi i postignutih pogodaka utakmica je završena rezultatom 5:3 za domaćina. Fudbaleri domaće Mladosti su iskoristili većinu svojih šansi za postizanje golova, a rezultat toga je pet golova u mreži gostujućeg golmana Zurovca.

Utakmicu je obilježio mladi igrač Sreten Nikolić koji je postigao četiri gola. Seriju golova Nikolić  je počeo u 29. minutu za vođstvo od 1:0. Na 2:0 je povisio Rajko Ćeranić pogotkom u 35. minutu igre i stim rezultatom se otišlo na odmor. U intervalu od nekih 16 minuta postignuto je šest golova. U 51. minutu Nikolić je povećao rezultat na 3:0 za domaćina da bi gostujući igrač Vlahić-Puljić Emanuel golovima u 54. i 59. minutu smanjio na 3:2. U 64. i 65. minutu opet na scenu stupa Nikolić sa dva svoja gola i povećava rezultat na 5:2. Gostujući igrač Mirko Grubačić golom u 67. minutu postavlja konačan rezultat utakmice od 5:3. Kada se sve sabere bio je to jedan dobar meč  i rutinska pobjeda domaćih.

Mladost: Guzina, Mrković, Salatić, Komnenić, Koprivica, Goranović, Dangubić (od 46. min.Bokić), Nikolić (od 77. min. Sušić D), Dubljević,Ćeranić R.(od 67. min. Ćeranić S.), Pušara.

Nakon odigranih 13 kola Mladost se nalazi na desetom  mjestu sa osvojenih 18 bodova. Na prvom mjestu se nalazi Napredak iz Donjeg Šepka sa osvojenih 30 bodova.

U narednom 14. kolu Prvenstva RS koje se igra  u subotu 12. novembra, sa početkom u 13:30,  fudbaleri Mladosti gostuju kod ekipe FK „Ilićka 01“ iz Brčkog.

U 10. kolu Omladinske kvalitetne lige FSRS „JUG“ grupa Hercegovina (Predpioniri, Pioniri i  Kadeti)  koje se igralo u  nedelju, 06. novembra, Omladinci Mladosti su bili domaćini ekipi FK „Velež“ iz Nevesinja. Kadeti su igrali neriješeno 2:2, Predpioniri 1:1, a Pioniri Veleža su bili bolji i zasluženo pobijedili domaćina rezultatom 4:0.

U zaostaloj utakmici 7. kola Omladinske kvalitetne lige FSRS „JUG“ grupa Hercegovina (Predpioniri, Pioniri i  Kadeti)  koje se igra u nedelju 13. novembra, Omladinci Mladosti će gostovati ekipi FK „Leotar“ iz Trebinja. Utakmice počinju u 10 sati.