13. коло – ФК „Младост“ – ФК „Вележ“ Невесиње 5:3

Фудбалери Младости су у 13. колу јесењег дијела Друге Лиге група „Исток“ били домаћин екипи ФК „Вележ“ из Невесиња. Након 90 минута занимљиве игре са доста шанси и постигнутих погодака утакмица је завршена резултатом 5:3 за домаћина. Фудбалери домаће Младости су искористили већину својих шанси за постизање голова, а резултат тога је пет голова у мрежи гостујућег голмана Зуровца.

Утакмицу је обиљежио млади играч Сретен Николић који је постигао четири гола. Серију голова Николић  је почео у 29. минуту за вођство од 1:0. На 2:0 је повисио Рајко Ћеранић поготком у 35. минуту игре и стим резултатом се отишло на одмор. У интервалу од неких 16 минута постигнуто је шест голова. У 51. минуту Николић је повећао резултат на 3:0 за домаћина да би гостујући играч Влахић-Пуљић Емануел головима у 54. и 59. минуту смањио на 3:2. У 64. и 65. минуту опет на сцену ступа Николић са два своја гола и повећава резултат на 5:2. Гостујући играч Мирко Грубачић голом у 67. минуту поставља коначан резултат утакмице од 5:3. Када се све сабере био је то један добар меч  и рутинска побједа домаћих.

Младост: Гузина, Мрковић, Салатић, Комненић, Копривица, Горановић, Дангубић (од 46. мин.Бокић), Николић (од 77. мин. Сушић Д), Дубљевић,Ћеранић Р.(од 67. мин. Ћеранић С.), Пушара.

Након одиграних 13 кола Младост се налази на десетом  мјесту са освојених 18 бодова. На првом мјесту се налази Напредак из Доњег Шепка са освојених 30 бодова.

У наредном 14. колу Првенства РС које се игра  у суботу 12. новембра, са почетком у 13:30,  фудбалери Младости гостују код екипе ФК „Илићка 01“ из Брчког.

У 10. колу Омладинске квалитетне лиге ФСРС „ЈУГ“ група Херцеговина (Предпионири, Пионири и  Кадети)  које се играло у  недељу, 06. новембра, Омладинци Младости су били домаћини екипи ФК „Вележ“ из Невесиња. Кадети су играли неријешено 2:2, Предпионири 1:1, а Пионири Вележа су били бољи и заслужено побиједили домаћина резултатом 4:0.

У заосталој утакмици 7. кола Омладинске квалитетне лиге ФСРС „ЈУГ“ група Херцеговина (Предпионири, Пионири и  Кадети)  које се игра у недељу 13. новембра, Омладинци Младости ће гостовати екипи ФК „Леотар“ из Требиња. Утакмице почињу у 10 сати.