ŽOK „Gacko“ nastavio pobjednički niz

Nakon dvije godine i deset mjeseci odnosno 45 utakmica bez poraza u ligaškom dijelu Premijer lige BiH, aktuelne šampionke ŽOK Bimal Jedinstvo zaustavljene su subotu u Gacku u fenomenalnoj odbojkaškoj predstavi koju su mnogobrojnoj publici prikazale dvije najbolje odbojkaške ekipe u državi.

Odbojkašice ŽOK Gacko po prvi put otkad se igra Premijer liga BiH uspjele su savladati brčanke u okviru prvenstva. I to sa velikih 3:1 čime su upisale i četvrtu pobjedu u prvenstvu, te nastavile niz od šest uzastopnih pobjeda u takmičarskim utakmicama.
Ekipa Gacka stekla je prednost na samom otvaranju meča i konstantno u prva dva seta imala vođstvo od jednog ili dva poena, ali u samoj završnici setova brčanke bi sustizale razliku i pravile rezultatsku dramu u samom finišu. Ipak, smirenost i staloženost domaće ekipe presudila je da oba seta riješe u svoju korist, prvi rezultatom 25:23 a drugi 28:26. Vođstvo od 2:0 dovelo je do opuštanja u trećem setu koji gošće lako rješavaju u svoju korist, a gačanke se već u četvrtom setu vraćaju na svoj kolosjek.
Na početku četvrtog seta Gacko je napravilo razliku od tri poena koju je čuvalo do samog kraja i stiglo do tri set lopte. Treća je i iskorištena za konačnih 3:1 (25:23, 28:26, 14:25, 25:23) i veliku istorijsku pobjedu. U domaćoj ekipi čini se nije bilo igrača ili elementa igre koji nije bio na vrhunskom nivou. Odlično postavljen blok potpuno je zaustavio korektorku gošći Vericu Simić, a sa druge strane korektor gačanki Nataša Slijepčević silovitim udarcima donosila je poene svojoj ekipi i bila nerješiva enigma za Jedinstvo.
Sjajno je servirala Helena Košutić i zadavala velike muke primačima Jedinstva, a pravu euforiju izazvala je u dvorani nakon što je u finišu drugog seta “zakuvala” odlučujuću loptu u stilu velikih majstora. Tandem srednjih blokera Salatić – Gajić potpuno je neutralizovao igru brčanki kroz sredinu, a najnovije pojačanje Jedinstva na ovoj poziciji Slađana Erić praktično je bila nevidljiva tokom cijele utakmice. Prijem servisa, koji gačankama zadaje najviše problema, sinoć je bio na visokom nivou a sama odbrana u polju čini se kao nikada do sada. Stizale su gačanke i vraćale svaku loptu, požrtvovano se boreći za svaki poen što se na kraju i isplatilo rezultatski.
Mnogobrojna publika koja je davala veliku podršku svojim sugrađankama mogla je da uživa u sjajnoj odbojkaškoj predstavi, a u nekoliko navrata sjajni potezi sa obje strane dizali bi publiku na noge koja je aplauzima pozdravljala vrhunske odbojkaške poteze.

Trener gačanki Ivan Maljević nakon utakmice nije krio zadovoljstvo:
“Izuzetno sam zadovoljan i sretan zbog ove pobjede jer je ovo veliki i značajn rezultat za nas. Odigali smo na vrhunskom nivou, nismo se uplašili protivnika i igrali u grču već hrabro i odlučno nametnuli svoju igru i pokazali šta i koliko možemo. Čestitam svojim igračicama na odličnoj igri i zasluženoj pobjedi”.
Treba istaći i da su gošće u nekoliko navrata pokazale sportsku nekorektnost kao u slučaju kada je cijela ekipa verbalno napala jednog od linijskih sudija što prvi sudija meča Ivana Bartula Gustin nije primijetila.

Nakon četiri odigrana kola ŽOK Gacko sa maksimalnih 12 bodova nalazi se na diobi prve pozicije zajedno sa ekipom Kule Gradačac. U sledećem kolu gačanke gostuju u Kalesiji ekipi Bosne, a prije toga sledećeg vikenda je na programu finalna utakmica Kupa Republike Srpske u kojoj će se ponovo sastati Gacko i Jedinstvo, ovoga puta u Brčkom.