Zlato i srebro za kik – boks klub “Tigar” Gacko

Član kik – boks kluba “Tigar” Gacko, Matej Mučibabić osvojio je 1. mjesto na Evropskom kupu u Sarajevu, disciplina lou kik, mlađi junior, kategorija – 75 kg, dok je Mirjana Mastilović osvojila 2. mjesto, disciplina kik lajt, stariji kadet – 50 kg.

Evropski kup u kik – boksu, koji je uvršten i u zvanični kalendar Svjetske kik – boks asocijacije koja broji preko 120 članica na svih pet kontinenata, okupio je oko 960 borca iz 16 zemalja.

Trener kik – boks kluba “Tigar”, Veselin Đuričić sa takmičenja nosi najbolje utiske.

“Organizacija je bila na vrhunskom nivou i sve ide planiranom dinamikom. Matej je potvrdio svjetsku klasu i komentari velikog broja trenera govore da je najbolji borac Evropskog kupa”, istakao je Đuričić. Uz Đuričića, kraj ringa bio je i trener Milan Babić.

Naredni vikend naši kik bokseri uzeće učešće na prvenstvu Srbije u disciplini ful kontakt u Kraljevu, a 27. maja na prvenstvu Srbije u disciplini lou kik.