Zaslužena pobjeda: Mladost – Rudar (Ugljevik) 5:0

Fudbaleri Mladosti su u 3. kolu  Druge lige Republike Srpske grupa „Istok“ ugostili podmlađenu ekipu Rudara iz Ugljevika. Domaća Mladost je zasluženo pobijedila rezultatom 5:0 zahvaljujući dobroj igri svih igrača, a posebno najboljem igraču utakmice Rajku Ćeraniću koji je zajedno sa Pušarom Boškom postigao dva pogotka.Utakmica je obilovala sa dosta šansi tako da je rezultat mogao biti i veći.

Golove za Mladost su postigli Ćeranić Rajko u 21. i 45. minutu,Pušara u 18. i 38. minutu i Drakul u 80. minutu igre.

FK „Mladost“: Šuković, Mastilović (od 46. min. Nikolić, od 72. min.Sušić D), Salatić, Sušić N.Šiljegović, Samardžić (od 58. min. Goranović), Petković, Pušara, Komnenić, Ćeranić, Drakul.
FK„Rudar“: Bodiroga, Lazić, Sekanić (od 70. min.Todorović), Jovanović, Sojić (od 46. min. Petričević), Milovanović, Cvijić, Bojić, Pavlović, Grujičić (od 46. min. Babić), Jovanović.

Nakon odigrana 3 kola Mladost se nalazi na šestom  mjestu sa osvojena 4 boda.

U 4. kolu Druge lige Republike Srpske grupa „Istok“  koje se igra  u subotu 05. septembra fudbaleri Mladosti su slobodni jer im je protivnik trebala biti ekipa FK „Gorica“ iz Pučila koja je istupila iz takmičenja.