Trinaesto kolo: FK „Drina HE“ Višegrad – FK „Mladost“ Gacko 1:2

Fudbaleri Mladosti su u 13. kolu  Druge lige RS gostovali na Višegradu gdje su se sastali sa ekipom FK „Drina HE“. Sreten Nikolić je golom u 15. minutu igre doveo Mladost u vođstvo od 1:0. Domaća ekipa preko Damjanovića u 29. minutu izjednačuje rezultat na 1:1. U 57. minutu igre Rajko Ćeranić postiže pogodak za rezultat od 2:1 za Mladost, što je bio i konačan rezultat utakmice. Ovo su prvi osvojeni bodovi na gostujućim terenima u jesenjem dijelu prvenstva. Utakmicu je obilježilo dobro suđenje sudijske trojke.

Strijelci: Nikolić u 15. minutu i Ćeranić u 57. minutu za Mladost i Damjanović u 29. minutu za Drinu HE.

Sudije: Aćimović (Zvornik), Gavrić i Divčić (Bijeljina).

Žuti kartoni: Bokić Jovan, Guzina Jovan, Avdalović Jevto.

Mladost je igrala u sastavu: Aničić, Bokić, (od 34. min Goranović M.), Koprivica, Nikolić, Bratić, Lozo, Salatić, Guzina, Avdalović,Ćeranić (od 67. min. Delić), Dangubić.

Nakon odigranih 13 kola na prvom mjestu je ekipa FK „Sloge“ iz Gornjeg Crnjelova sa 34 boda, Mladost se nalazi na desetom mjestu sa 17 bodova.

U narednom 14. kolu Prvenstva RS – Druga liga „Istok“ koje se igra  u subotu 11. novembra sa početkom u 13 časova i 30 minuta fudbaleri Mladosti su domaćini  ekipi FK „Jedinstvo“ iz Brčkog.

U 9. kolu jesenjeg dijela prvenstva Omladinske kvalitetne lige, PFS Trebinje grupa „JUG“ koje se igralo u nedelju 05. novembra omladinci Mladosti su bili domaćini vršnjacima FK „Hercegovca“ iz Bileće. Mlađi pioniri Mladosti su pobijedili sa 4:1, a pioniri Hercegovca su bili bolji od domaćina i pobijedili sa 2:1, kao i kadeti sa 6:1.