Takmičari KBK “Tigar” dominirali na Prvenstvu RS

Na Prvenstvu Republike Srpske koje je u subotu održano u Trebinju, takmičari Kik – boks kluba “Tigar” iz našeg grada još jednom su pokazali i dokazali svoj kvalitet osvojivši pregršt medalja.

Najiskusniji, Milan Babić, osvojio je prvo mjesto u kategoriji do 75 kg, disciplina “lou – kik” senior. On je proglašen i za najboljeg takmičara Prvenstva, a Kik – boks klub “Tigar” Gacko za najbolji klub Republike Srpske.

I tu nije kraj. Aleksandar Milošević takođe je briljirao, osvojivši 1. mjesto kao junior do 91 kg i 1. mjesto kao senior u disciplini “lou kik” do 91 kg. Svoje minute u ringu dobro je iskoristila i Tamara Mučibabić, koja je bila prva u konkurenciji juniorki do 65 kg. Veliki talenat dokazao je Matej Mučibabić, koji je prva mjesta zabilježio kao stariji kadet u konkurenciji do 67 kg, a potom i kao junior.

Osvojeno je šest zlatnih medalja, što je i više nego dovoljno razloga za zadovoljstvo trenera, Veselina Đuričića.

“Ostvarili smo dobar rezultat, i postali najbolji klub Republike Srpske. Sada nas očekuje Balkanski kup u Nišu od od 3. do 5. decembra, gdje takođe očekujemo dobre rezultate”, kazao je trener Đuričić.

Ovim rezultatima još jednom je potvrđeno da najbolji kik – boks dolazi baš iz našeg grada.