Streljaštvo: Prvenstvo Republike Srpske za seniorske i juniorske kategorije

Prvenstvo Republike Srpske za seniorske i juniorske kategorije u muškoj i ženskoj konkurencije održano je u Sokocu u nedelju, 15. novembra. Učestvovali su streljački klubovi iz Gacka, Trebinja, Banjaluke, Bijeljine, Ugljevika, Kozarske Dubice i Sokoca.
Pravo nastupa za juniorsku kategoriju su imali strijelci uzrasta juniora i mlađi, dok su pravo nastupa u seniorskim kategorijama imali takmičari uzrasta kadeta i stariji. Gađalo se za ekipne i pojedinačne plasmane za takmičarsku sezonu 2015. godinu u ovoj takmičarskoj disciplini.

Najuspješniji su bili strijelci SK „Mladost“ iz Gacka koji su osvojili sa četiri takmičarske ekipe 3 prva mjesta i jedno drugo u ekipnom plasmanu, a i u pojedinačnom plasmanu su bili najuspješniji.

Seniori ekipno su zauzeli 2. mjesto sa pogođenih 986 krugova. Nastupili su u sastavu : Dušan Krstojević (334 krug), Milovan Vuković (331 krug) i Momir Vuković (321 krug). Najbolji plasman pojedinačno je zabilježio Dušan Krstojević koji je zauzeo 5. mjesto.
Juniori ekipno su zauzeli 1. mjesto takođe sa pogođenih 986 krugova. Nastupili su u sastavu: Dušan Krstojević (334 kruga) Milovan Vuković (331 krug) i Božidar Tepavčević (321 krug). U pojedinačnom plasmanu srebrenu medalju je osvojio Dušan Krstojević, a bronzanu Milovan Vuković.

Seniorke ekipno su zauzele 1. mjesto sa pogođenih 889 krugova. Nastupile su u sastavu: Jelica Vuković 332 kruga, Maja Skoko 301 krug i Milica Đedović 256 krugova. U pojedinačnom plasmanu Jelica Vuković je osvojila zlatnu medalju, a Maja Skoko bronzanu u konačnom plasmanu seniorki pojedinačno.
Juniorke ekipno su takođe zauzele 1. mjesto sa pogođenih 920 krugova. Nastupile su u sastavu: Jelica Vuković 332 kruga, Maja Skoko 301 krug i Dajana Krstojević 287 krugova. U pojedinačnom plasmanu ponovo su medalje osvojile, Jelica Vuković prvo mjesto i Maja Skoko treće mjesto u konačnom plasmanu juniorki.

Po protokolu su dodijeljene medalje i za ekipne plasmane. Takmičenje je proteklo u sportskoj atmosferi i lijepom druženju strijelaca. Delegat streljačkog saveza Republike Srpske bio je Momir Vuković.