Streljaštvo: Prvenstvo kadeta Republike Srpske

Na zvaničnom Prvenstvu kadeta Republike Srpske za ekipni i pojedinačni plasman, koje je održano juče u Gacku, strijelci Mladosti su bili najuspješniji i u ekipnom i pojedinačnim plasmanima u obje konkurencije u disciplinama vazdušna puška i pištolj. Najbolji plasman je zabilježila ekipa kadeta u disciplini vazdušna puška koja je osvojila prvo mjesto ispred ekipa Geofona, Leotara, Glasinca i drugih.

KADETI: ekipno-vazdušna puška

1. mjesto: SK „Mladost“ Gacko sa pogođenih 1159,5 krugova;

2. mjesto: SK „Geofon“ Teslić sa pogođenih 1056,6 krugova;

3. mjesto: SK „Leotar“ Trebinje sa pogođenih 1052,2 krugova.

Najbolje je gađao Dušan Krstojević i osvojio zlatnu medalju, a srebro i bronza su pripale našim kadetima. Za Mladost su gađali Milovan Vuković i Vladimir Govedarica.

KADETI: pojedinačno-vazdušna puška

1. mjesto: Dušan Krstojević sa pogođenih 388,8 krugova;

2. mjesto: Uroš Vuković sa pogođenih 388,2 krugova;

3. mjesto: Branislav Bošković sa pogođenih 382,5 krugova.

Kadetkinja Mladosti, Nikolina Todorović sa odličnih 405 pogođenih krugova (novi klubski rekord) zauzela je drugo mjesto iza članice Geofona Tatjane Đekanović koja je bila prva sa 410,2 krugova. 5. mjesto je zauzela Milijana Bošković sa 394,9 krugova, a gađale su i Dajana Krstojević, Milica Đedović, Dragana Stojanović i Ivana Lažetić.

Kadeti Mladosti u disciplini vazdušni pištolj su osvojila medalje za pojedinačni plasman, srebro i bronzu i to: 2. mjesto Nikola Bajčetić sa 347 krugova, 3. mjesto Božidar Tepavčević sa 341 krugom. Uroš Vuković je zauzeo odlično 4. mjesto, a gađao je i Dušan Krstojević.

Ekipnog proglašenja kod kadetkinja u disciplini vazdušna puška i kadeta u disciplini vazdušni pištolj nije bilo, zbog malog broja kompletnih ekipa. Rezultati takmičara Mladosti koji su i do sada imali odlične rezultate u mlađim kategorijama u Međunarodnom programu streljaštva su bez sumnje najveći do sada postignuti na jednom zvaničnom Prvenstvu Republike Srpske.