Streljaštvo: Održan Osmi Mitrovdanski turnir

Tradicionalni „Mitrovdanski turnir“ u streljaštvu održan je u nedelju, 13. novembra u Gacku, a i ove godine je gađan kao završno, finalno kolo lige invalida RS.

Na turniru su učestvovali: SKI „Banja Luka“ i SKI „Borac“ iz Banja Luke, SK „SV. Dimitrije RVI“ iz Nevesinja, SK „RVI Orao“ iz Bijeljine, SK „Leotar RVI“ iz Trebinja i klub domaćin SKI „Gacko“.

Takmičenje je otvorio predsjednik kluba Dragan Jeremić, upoznao sve prisutne sa planom i programom ovog finalnog kola i zaželio svim strijelcima da postignu svoje najbolje rezultate. Delegat na takmičenju bio je Nedeljko Mićanović koji je kontrolisao rad sudija i pomogao sumirati rezultate za proglašenje konačnog ranga lige u ekipnim i pojedinačnim plasmanima, kao i rezultate Mitrovdanskog turnira.

Velezar Šurbat iz SK „RVI Orao“ iz Bijeljine je pogodio 356 krugova, što je novi pojedinačni rekord SSI RS.

Za Gacko su gađali Momir Vuković (324 kruga), Vukota Koprivica (209 krugova) i Milovan Šumić (214 krugova).  Ekipno su pogodili 747 krugova i zauzeli 5. mjesto.

U generalnom plasmanu lige, gdje su još tokom sezone gađali i Momo Pljevaljčić i Željko Marković, Gačani su uspjeli da osvoje treće mjesto sa osvojenih 40 bodova. Pojedinačno u generalnom plasmanu lige Momir Vuković je zabilježio najbolji plasman od naših takmičara i osvojio 4. mjesto sa generalnim prosjekom u ligi od 326,5 krugova.

Ekipni poredak u generalnom plasmanu lige 2016.