Streljački klub invalida „Gacko“ na Prvenstvu RS osoba sa invaliditetom

Streljački  klub  invalida  „Gacko“ iz  Gacka učestvovao je na prvenstvu Republike Srpske osoba sa invaliditetom vazdušnom puškom, koje je održano po kalendaru takmičenja SSI RS u Banja Luci. Održan je i streljački turnir za osobe sa invaliditetom koji se tradicionalno održava povodom 3. decembra međunarodnog dana invalida.

Domaćin ovih takmičenja bio je SKI „Borac“ iz Banja Luke, a učestvovalo je  6 klubova i 20 takmičara iz Banjaluke, Bijeljine, Gacka, Nevesinja i Trebinja.

Strijelci „Gacka“ su zauzeli 3. mjesto ekipno i na prvenstvu RS i na turniru sa pogođenih 878 krugova. Bronzana medalja i 3. mjesto pojedinačno pripalo je Momiru Vukoviću sa pogođenim 321. krugom,  7. mjesto je zauzeo Momo Pljevaljčić sa 306 krugova, dok se na 14. mjestu našao Željko Marković sa 251. krugom.

Ovim nastupima su privedene kraju takmičarske aktivnosti SKI „Gacko“ za sezonu 2014. godine.