SK “Mladost” Gacko: Ivanu zlato, Stefanu srebro na završnom turniru kampa u Trebinju

Strijelci SK „Mladost“ su bili u zadnjoj smjeni kampa od 18. do 25. avgusta. Na kampu su sa trenerom ove godine bili strijelci: Vanja Ivković, Ivan Slijepčević, Stefan Aškrabić, Miloš Šušić, Nikola Šušić i Stefan Pojužina. Ističu da su imali veoma uspješan period u proteklih sedam dana u okviru Škole sporta u Trebinju, koju finansira Ministarstvo za porodicu, omladinu i sport RS.

Na završnom turniru kampa koji je održan u subotu, 24. avgusta, do medalja su stigli pištoljaši Ivan Slijepčević, koji je osvojio zlatnu medalju sa 360 krugova i Stefan Aškrabić je osvojio srebro sa 359 krugova. Vanja Ivković je pucala vlastiti rekord dok su i ostali takmičari Mladosti popravili svoje rezultate.

Inače, tokom avgusta strijelci “Mladosti” su bili aktivni na raznim takmičenjima. U nedelju, 11. avgusta strijelci SKI „Gacko“ u Nevesinju su se takmičili na 4. kolu lige invalida RS kao i na Nevesinjskoj olimpijadi. Turnir je organizovao domaćin SKI „Sv. Dimitrije“ iz Nevesinja. Za „Gacko“ su gađali: Momir Vuković, Milovan Šumić, Vukota Koprivica i Aleksa Slijepčević. Najbolji plasman je postigao Momir Vuković sa pogođenih 348 krugova, a ekipno su zauzeli četvrto mjesto.

„Isti dan smo startovali sa prvom smjenom strijelaca koji gađaju po nacionalnom programu, na ovogodišnjem streljačkom kampu u Trebinju. U prvoj smjeni su učestvovali strijelci uzrasta pionira i invalidi u disciplini serijska vazdušna puška“, ističu u klubu.

U petak, 16. avgusta u Trebinju je održano finale Kupa invalida R. Srpske. Prvo mjesto je osvojio Živko Borojević iz SKI „Banja Luka“ koji je pogodio 354 kruga, drugo mjesto je pripalo Momiru Vukoviću iz SKI „Gacko“ sa takođe 354 kruga (lošija zadnja serija) i treći je bio Miroslav Andrić iz RVI „Leotar“ Trebinje, sa pogođenih 345 krugova.