SK „Mladost“ Gacko: Prvo kolo lige kadeta i juniora BiH -2015

Prvo kolo lige kadeta i juniora BiH – 2015. održano je po kalendaru takmičenja streljačkog saveza BiH, u nedelju 8. februara, po regijama u  Gacku, Hadžićima i Tesliću. Nastupilo je desetak streljačkih klubova koji rade po međunarodnom programu streljaštva sa 15 takmičarskih ekipa i oko šezdeset takmičara.

Rezultati ekipa i takmičara „Mladosti“:

• Najuspješniji su bili juniori u disciplini vazdušni pištolj, koji su zauzeli prvo mjesto ekipno sa 1496 krugova i osvojili 10 bodova ispred ekipa Leotara i Zenice, a u pojedinačnom plasmanu je prvo mjesto zauzeo takođe član Mladosti Uroš Vuković sa 521 krugom. Za ekipu iz Gacka gađali su i Dušan Krstojević i Božidar Tepavčević, a za plasman pojedinačno Nikola Bajčetić i Željko Šupić.
  • Kadeti- vazdušni pištolj su ekipno bili drugi sa 968 krugova i 9 osvojenih bodova. Najbolje plasiran pojedinačno je Božidar Tepavčević koji je bio četvrti.
  • Kadeti u disciplini vazdušna puška su ekipno bili drugi sa 1071 krugom iza Zenice (1095 krugova), a na trećem mjestu je ekipa Geofona iz Teslića (1041 krug) sa 9 bodova. Pojedinačno je najbolje plasiran Dušan Krstojević koji je zauzeo drugo mjesto sa pogođenih 376 krugova. Za ekipu kadeta gađali su i Branislav Bošković i Milovan Vuković.
  • Kod kadetkinja je Geofon bio prvi, Mladost druga sa 1005 krugova i 9 bodova, a treći Igman iz Hadžića. Najbolji plasman je zabilježila Dajana Krstojević i osvojila 7. mjesto pojedinačno. Za našu ekipu su gađale i Dragana Stojanović i Maja Skoko, dok su u pojedinačnom plasmanu još nastupile Ivana Lažetić i Milica Đedović.

„Možemo zaključiti da je nastup u prvom kolu lige kadeta i juniora BiH, za naše strijelce bio uspješan, bez obzira na hladno vrijeme i slabiji intenzitet  treninga. Takmičenja traju cijelu godinu pa ćemo se potruditi da zadržimo dostignuti rezultatski nivo kako u Republici Srpskoj, tako i u BiH“ – kažu u Streljačkom klubu „Mladost“ Gacko.