SK „Mladost“ Gacko najuspješniji na ilindanskom turniru na Sokocu

Otvoreno prvenstvo Sokoca u streljaštvu, streljački turnir koji se tradicionalno održava povodom slave opštine Sokolac, održano je u nedelju, 31. jula u disciplini serijska vazdušna puška. Nastupilo je 12 ekipa i više od 50 takmičara, koji su gađali za ekipne i pojedinačne plasmane.
SK „Mladost“ iz Gacka nastupio je sa muškom i ženskom ekipom i bio najuspješniji klub, kako u ekipnim, tako i u pojedinačnim plasmanima.

Seniorke ekipno-vazdušna puška:
1. SK „Mladost“ Gacko 465 krugova;
2. SK „Glasinac“ Sokolac 425 krugova;
3. SK „Rudar -S“ Ugljevik 424 kruga.

Seniorke su gađale u sastavu Maja Skoko (160 krugova), Dajana Krstojević (154 kruga) i Ivana Lažetić (151 krug).
Ekipno su zauzele prvo mjesto sa pogođenih 465 krugova. U pojedinačnom plasmanu Maja Skoko je osvojila srebrnu medalju, Dajana Krstojević bronzanu, dok je Ivana Lažetić bila na četvrtom mjestu.

Seniori ekipno-vazdušna puška:
1. SK „Mladost“ Gacko 460 krugova;
2. SK „Rudar -S“ Ugljevik 447 krugova;
3. SK „Glasinac -2“ Sokolac 429 krugova.

Seniori su gađali u sastavu Dušan Krstojević (159 krugova), Momir Vuković (155 krugova) i Stefan Aškrabić (146 krugova).
Ekipno su zauzeli prvo mjesto sa pogođenih 460 krugova. U pojedinačnom plasmanu Dušan Krstojević je osvojio zlatnu medalju, a Momiru Vukoviću je pripala srebrna medalja.

Takmičenje je proteklo u lijepom druženju strijelaca, fer i sportskoj atmosferi.

Naredni vikend u Trebinju startuje „Škola sporta RS 2016“ – kamp strijelaca u dvije smjene, koji traje od 7.  do 21. avgusta na kome će učestvovati desetak strijelaca SK „Mladosti“ sa trenerom. U sklopu kampa je planirano više zvaničnih takmičenja.