SK “Mladost” Gacko na Prvenstvu BiH za juniorske i kadetske kategorije

U nedelju, 27. decembra u sportskoj dvorani Zetra u Sarajevu održano je zvanično Prvenstvo Bosne i Hercegovine u gađanju vazdušnim oružjem (puška i pištolj) međunarodni program streljaštva u kadetskim i juniorskim kategorijama u ekipnoj i pojedinačnoj konkurenciji.

Na Prvenstvu je nastupilo 145 takmičara iz 13 streljačkih klubova BiH. Oboreno je 5 državnih rekorda i to: SK „Sarajevo“ (vazdušna puška), kadetkinje i juniorke ekipno, SK „Geofon“ (vazdušna puška), kadeti ekipno, SK „Mladost“ (vazdušni pištolj), kadeti ekipno i Matej Rašić SK “Geofon“ (vazdušna puška) i kadeti pojedinačno.

Takmičari SK „Mladost“ u disciplini vazdušni pištolj u kadetskoj kategoriji su bili najuspješniji i stigli do novog državnog rekorda BiH ekipno, 1059 krugova u sastavu:

• Ivan Slijepčević sa pogođenim 361 krugom,
  • Stefan Aškrabić sa pogođenih  356 krugova,
  • Stefan Pojužina sa pogođenih 342 kruga.

U pojedinačnom plasmanu prvo mjesto je zauzeo Ivan Slijepčević, a treći je bio Stefan Aškrabić.

U istom sastavu su nastupili i u kategoriji juniora i zauzeli prvo mjesto ekipno, sa 1589 krugova:

• Ivan Slijepčević sa pogođenih 545 krugova,
  •  Stefan Pojužina sa pogođenih  516 krugova.

I u juniorskoj kategoriji u pojedinačnom plasmanu prvo mjesto je zauzeo Ivan Slijepčević, a peti je bio Stefan Aškrabić.

„Sa takmičarima na vazdušnoj pušci smo imali probleme oko sastava ekipa u obje konkurencije, tako da nismo imali ekipu kadetkinja, a u muškoj konkurenciji smo nastupili sa rezervama. U disciplini vazdušna puška kod naših takmičara nije bilo značajnije pojedinačnih plasmana“, ističu u SK „Mladost“.

Za kadetkinje,( vazdušna puška) gađale su samo dvije takmičarke:

• Tijana Crnogorac sa pogođenih 384,9 krugova,
  • Natalija Gojković sa pogođenih  365,8 krugova.

Juniorke, (vazdušna puška) zauzele su 5. mjesto ekipno sa 1694 kruga, a nastupile su:

• Tijana Crnogorac sa pogođenih 577,1 krug,
  • Dajana Krstojević sa pogođenih 567 krugova,
  • Natalija Gojković sa pogođenih 540 krugova.

Kadeti, (vazdušna puška) zauzeli su 5.  mjesto ekipno sa 1081,8 krugova, a nastupili su:

• Ivan Slijepčević sa pogođenih 379,4 kruga,
  • Stefan Pojužina sa pogođenih  354,1  kruga,
  • Nikola Šušić sa pogođenih 348,3  krugova,

Juniori, ( vazdušna puška) zauzeli su 5. mjesto ekipno sa 1630,1 krugova, a nastupili su: